WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Rozmowy o Akademii, ZSMS i nie tylko w 2020 roku [Podsumowanie roku]

sobota, 19/12/2020

Zebraliśmy dla Państwa wszystkie wywiady, które Biuro Prasowe przeprowadziło w 2020 roku. Dotyczą one osób związanych z Akademią, szkoleniem, naszym ZSMS, klubami partnerskimi i nie tylko.

WYWIAD Z JAKUBEM LORKIEM

Jakub Lorek opowiadał, jak wyglądał jego awans do pierwszej drużyny Stali Rzeszów prosto z Akademii. Mówi także o debiucie w pierwszym zespole, czy jak wówczas godził naukę z treningami.

CZYTAJ TUTAJ

WYWIAD Z TRENEREM BARTOSZEM ZŁAMAŃCEM

Trener Bartosz Złamaniec w podcaście Inside Stal, a także na łamach strony Klubowej, opowiedział o tym jak funkcjonuje Akademia Piłkarska Stali Rzeszów w okresie kwarantanny.

CZYTAJ TUTAJ

WYWIAD Z KONRADEM CZAPECZKĄ

Konrad Czapeczka, trener mentalny Stali Rzeszów przedstawił, jak wyglądało szkolenie dla zawodników Akademii, które zorganizował wraz z Rafałem Malinowskim. Wspomniał również o przygotowaniu mentalnym młodych zawodników.

CZYTAJ TUTAJ

WYWIAD Z KATARZYNĄ DANAK

Katarzyna Danak, czyli Specjalista ds. Administracji i Organizacji Akademii przedstawia, czym zajmuje się na co dzień w Klubie, jak trafiła do Stali i skąd u niej pasja do takich rzeczy.

CZYTAJ TUTAJ

WYWIADY Z CYKLU MŁODA STAL

W ramach cyklu Młoda Stal przeprowadziliśmy sześć rozmów z niektórymi zawodnikami Akademii oraz ich rodzicami. Rozmawialiśmy o szkoleniu, sukcesach albo chociażby o współpracy z trenerami Akademii na linii zawodnik – trener i rodzic – trener.

MŁODA STAL #1 (Jakub i Piotr Koszulińscy)

MŁODA STAL #2 (Radosław i Mariusz Brud)

MŁODA STAL #3 (Oskar i Łukasz Żebrakowscy)

MŁODA STAL #4 (Szymon i Beata Kązdziołka)

MŁODA STAL #5 (Kacper i Krzysztof Plichta)

MŁODA STAL #6 (Sebastian i Agnieszka Kula)

WYWIADY Z CYKLU CZWARTKOWE ROZMOWY

MACIEJ SEROKA

W cyklu Czwartkowych Rozmów z kolei mogliśmy poznać postać Macieja Seroki, który wychował się bardzo blisko Hetmańskiej 69, grał w Stali Rzeszów, a teraz pełni obowiązki trenera w Akademii.

CZĘŚĆ I

CZĘŚĆ II

EWELINA GRESZCZUK-SOKÓŁ

Ewelina Greszczuk – Sokół, Dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego, opowiada z kolei o swoim wychowaniu w Rzeszowie, jak doszło do utworzenia Szkoły i jak funkcjonuje na co dzień.

CZĘŚĆ I

CZĘŚĆ II

WYWIAD Z JOLANTĄ RUSIN-KRZEPOTĄ

Jolanta Rusin – Krzepota jest koordynatorką ds. rozwoju talentów w Departamencie Performance Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów. Przedstawiła zatem, jak wyglądają badania czy testy w Akademii i do czego one służą.

CZYTAJ TUTAJ

WYWIAD Z TRENEREM MACIEJEM TOKARCZYKIEM

Maciej Tokarczyk, trener Stali Rzeszów U19 i asystent w sztabie drużyny U17, mówi o swojej pracy w Klubie, swoim trenerskim dniu czy o zakończonym niedawno sezonie obu prowadzonych roczników.

CZYTAJ TUTAJ

WYWIAD Z MICHAŁEM OPALSKIM I TRENEREM ŁUKASZEM CABAJEM

Stal Rzeszów U17 – Orlęta Kielce U17 6-0, 2020-11-11

Przed spotkaniem barażowym o Centralną Ligę Juniorów U17 porozmawialiśmy dłużej z kapitanem tej drużyny – Michałem Opalskim i trenerem Łukaszem Cabajem.

ROZMOWA Z MICHAŁEM OPALSKIM

ROZMOWĘ Z TRENEREM ŁUKASZEM CABAJEM

WYWIAD Z RAMILEM MUSTAFAEVEM

Ramil Mustafaev przyszedł do Żurawi z Talentu Warszawa. W dłuższej rozmowie mówi o tym, jak przebił się i zaczął trenować z pierwszą drużyną Stali, jak z Rosji trafił do Rzeszowa i jakim jest piłkarsko zawodnikiem.

CZYTAJ TUTAJ

WYWIAD Z TRENEREM MARCINEM SKIBĄ

Trener Akademii Stali Rzeszów – Marcin Skiba opowiada o tym, jak trafił do rzeszowskiego Klubu, mówi o zespołach, które prowadzi i co jest dla nich ważne czy chociażby, co go cieszy w swojej pracy.

CZYTAJ TUTAJ

WYWIAD Z TRENEREM RADOSŁAWEM HOŁUBCEM

Radosław Hołubiec, koordynator Akademii Bramkarskiej Stali Rzeszów, opowiada o organizacji pracy w Akademii Bramkarskiej, jak można do niej dołączyć i jak ocenia młodzieżowca – bramkarza w pierwszej drużynie Stali Rzeszów.

CZYTAJ TUTAJ

WYWIAD Z TRENEREM BARTOSZEM ZOŁOTAREM

Z Bartoszem Zołotarem, trenerem Izolatora Boguchwała porozmawialiśmy o bardzo udanym sezonie w wykonaniu jego drużyny i zawodnikach Żurawi tam wypożyczonych.

CZYTAJ TUTAJ

WYWIAD Z KRZYSZTOFEM SKARŻYŃSKIM

Krzysztof Skarżyński zdradza kulisy treningu indywidualnego w Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów na przykładzie jednego z zawodników. Tłumaczy, co właściwie na takich treningach się robi i co one dają.

CZYTAJ TUTAJ

WYWIAD Z TRENEREM MATEUSZEM STOLARSKIM

Mateusz Stolarski jest asystentem trenera w pierwszym zespole Stali Rzeszów. Tłumaczy, jak wygląda proces wprowadzania zawodników Akademii właśnie do pierwszej drużyny, jak rozwinął się jako trener czy chociażby mówi o balansie między młodzieżowcami w pierwszej drużynie, a starszymi zawodnikami, już doświadczonymi.

CZYTAJ TUTAJ

WYWIAD Z KACPREM DURDĄ

Kacper Durda jest zawodnikiem Stali Rzeszów, obecnie wypożyczonym do Wólczanki Wólka Pełkińska. W dłuższej rozmowie podzielił się z nami swoją drogą, którą przeszedł czy sezonie Wólczanki. Mówi o swoich planach i o tym, jak postrzega Stal Rzeszów.

CZYTAJ TUTAJ

WYWIAD Z MARIĄ RZEPKĄ

Z Marią Rzepką, czyli trenerem mentalnym w Akademii Stali Rzeszów, rozmawiamy o zajęciach z treningu mentalnego z zawodnikami rocznika U14.

CZYTAJ TUTAJ

Najnowsze aktualności