KLUBY PARTNERSKIE

Wólczanka Wólka Pełkińska

Ludowy Zespół Sportowy w Wólce Pełkińskiej został założony w 1961 roku. Jeszcze w 2010 roku drużyna ta występowała w Klasie A; teraz, po dekadzie, zespół z Wólki Pełkińskiej plasuje się w czołówce III ligi grupy IV. W ramach współpracy na zasadzie klubu partnerskiego, do Wólczanki trafili już m. in. Kacper Durda, Daniel Pawłowski. Do Stali Rzeszów z Wólki Pełkińskiej trafili natomiast Mateusz i Dawid Olejarkowie i Wiktor Kłos.

Izolator Boguchwała

Klub został założony w 1944 roku przy fabryce porcelany, z którą związany jest do dziś. Formalnie stowarzyszenie Klub Sportowy „Izolator” w Boguchwale został wpisany do rejestru stowarzyszeń 1 października 1946. W drugi dzień Zielonych Świąt 1947 otwarto jako pierwszy na wsi w województwie rzeszowskim stadion Izolatora Boguchwała, zrealizowany staraniem pracowników fabryki porcelany. W latach 80. i połowie lat 90. występował regularnie w III lidze, w której najwyższe, trzecie miejsce zajął w sezonie 1986/1987. W sezonie 2008/2009 ponownie awansował na boiska 3-ligowe w których zajął 6 miejsce. W ramach współpracy ze Stalą Rzeszów, do Izolatora trafili m. in. Piotr Buda, Simon Mazur czy Konrad Kowal.

MKS Strug Tyczyn

Miejski Klub Sportowy Strug Tyczyn jest spadkobiercą działalności Ludowego Klubu Sportowego powstałego w 1949 roku, choć pierwsze ślady działalności wskazują na rok 1921. Historia klubu sięga późnej jesieni 1949r., kiedy to kilku miejscowych działaczy powołało zarząd LZS Tyczyn. Wówczas klub prowadził 7 sekcji: piłkarską, strzelecką, tenis stołowy, narciarską, wycieczkową i teatralną. Najmocniejszą i najbardziej żywotną sekcją, działającą i odnoszącą sukcesy do dzisiaj, jest sekcja piłki nożnej.

KKS Kolbuszowianka Kolbuszowa

Kolbuszowski Klub Sportowy Kolbuszowianka Kolbuszowa założony 1 września 1948.

KS Kotwica Korczyna

Klub Sportowy Kotwica Korczyna został założony 26 kwietnia 1991 roku. Obecnie drużyna seniorów Kotwicy występuje w lidze okręgowej, grupy Krosno.

Łada 1945 Biłgoraj

Klub Sportowy Łada 1945 Biłgoraj został założony w 2010 r. i jest kontynuatorem tradycji piłkarskich Biłgorajskiego Klubu Sportowego Łada Biłgoraj, który istniał od 1945 r. Obecnie gramy w IV lidze lubelskiej i prowadzimy szkolenie młodzieży w dwóch grupach: junior starszy i junior młodszy. Największe sukcesy klubu to: 5. miejsce w rozgrywkach III ligi w sezonie 1996/19971/32 Pucharu Polski (przegrana z Piastem Gliwice po rzutach karnych 2:4) w 2004 r.

KS Rudnianka Rudna Wielka

Klub Sportowy Rudnianka Rudna Wielka oficjalnie został wpisany w struktury związku to 1952 rok natomiast klub
istnieje od przed wojny. Drużyna największe sukcesy święciła w latach 60 jednak bliskość Rzeszowa sprawiała , że najlepsi zawodnicy odchodzili do Resovii , Wisłoki Dębica, Zelmeru Rzeszów czy innych, okolicznych klubów.

UKS Orlik Przemyśl

UKS Orlik Przemyśl. Profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży.

Głogowska Akademia Futbolu

Głogowska Akademia Futbolu „GAF” to pierwsza i jedyna szkółka piłkarska w gminie, która zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży. Powstała latem 2012 roku w celu umożliwienia najmłodszym adeptom piłki nożnej uczestnictwa w zajęciach sportowych w swojej kategorii wiekowej , w których głównymi elementami są gry i zabawy ruchowe oraz nauka podstawowych umiejętności piłkarskich, poprawa koordynacji ruchowej i ogólnej sprawności fizycznej.

Football Academy Lubaczów

Football Academy to elitarna sieć szkółek piłkarskich dla dzieci w wieku 4-12 lat. Bazujemy na angielskich metodach treningowych i organizacyjnych Podstawową misją Football Academy jest podnoszenie poziomu sportowego oraz organizacyjnego dziecięcej piłki nożnej w Polsce. Football Academy za podstawowy cel stawia sobie wysoki komfort treningu, zadowolenie dziecka z odbytych zajęć oraz doskonały kontakt z rodzicami swoich podopiecznych.

Stowarzyszenie Francesco

Stowarzyszenie kultury fizycznej zrzeszające dzieci, młodzież i dorosłych na obszarze Parafii Rzymsko – Katolickiej p.w. św. Franciszka z Asyżu w Jelnej.