METODOLOGIA

Stal Rzeszów U14 A – SMS Resovia Rzeszów U14

Rozwój mentalny

Akademia Piłkarska Stali Rzeszów dużą wagę przykłada do rozwoju mentalności młodego adepta futbolu. Zajęcia w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji oraz nauka samodzielnego myślenia i szybkiego podejmowania decyzji wpłyną tak na boiskowe, jak i codzienne, życiowe zachowania młodego zawodnika.

Przygotowanie motoryczne

Przygotowanie motoryczne piłkarza Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów polega na rozwoju ogólnej sprawności fizycznej i kompleksowym kształtowaniu motoryki małej (ruchy o małym zakresie, np. dłoni czy palców) i dużej (ruchy większej części ciała, np. bieganie czy jazda na rowerze). Dzięki systematycznym treningom pod okiem najlepszej klasy specjalistów, zawodnik naszej Akademii rozwija swoje umiejętności związane z koordynacją, skupieniem i precyzją i wytrzymałością.

Gra na każdej pozycji

W Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów, młody piłkarz uczy się gry na każdej pozycji, co pozwala na lepsze i dokładniejsze zrozumienie gry w aspekcie całościowym. Nasi trenerzy przykładają także ogromną rolę do kształtowania filozofii i strategii gry w piłkę nożną – naszym celem nie jest kopiowanie istniejących już pomysłów a rozwijanie własnego myślenia o futbolu.

Technika piłkarska

Nasi trenerzy uczą swoich podopiecznych techniki piłkarskiej poprzez praktyczne zachowania w kilkuset sytuacjach, które mogą spotkać zawodnika na boisku. Doskonalenie futbolowego warsztatu przekłada się bezpośrednio na styl gry oraz taktyczne możliwości młodych drużyn Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów.

Sporty uzupełniające

Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów trenują nie tylko piłkę nożną. Młodzi adepci futbolu mają także zajęcia z innych dyscyplin sportu – tenisa stołowego, boksu, zapasów, tańca towarzyskiego, akrobatyki i pływania. Poznając tajniki każdej z nich, rozwijają umiejętności przydatne na boisku.

Tenis Stołowy

Tenis stołowy pozwala rozwinąć szybkość reakcji i refleks. Są to umiejętności tak potrzebne w tym sporcie, jak i w piłce nożnej. Dzięki zajęciom dodatkowym z tenisa stołowego, adepci Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów pracują nad tym, aby w odpowiednim momencie zaregować na daną sytuację na boisku i zawsze być o jeden krok przed rywalem.

Boks

Pięściarstwo uczy przyszłych piłkarzy odwagi i pewności siebie. Dzięki zajęciom z boksu, wychowanek naszej Akademii nie będzie bał się podejmować niekonwencjonalnych boiskowych decyzji oraz będzie pewny swoich umiejętności. Dodatkowo, skupienie się na pracy nóg rozwija koordynację oraz szybkość młodego zawodnika.

Zapasy

Zapasy rozwijają siłę, zręczność i wytrzymałość, niezwykle przydatne na boisku piłkarskim. Dzięki zajęciom z trenerami sekcji zapasów Stali Rzeszów, która łącznie została aż 18 razy drużynowym mistrzem Polski w tej dyscyplinie, młodzi piłkarze są idealnie przygotowani na trudy piłkarskiego meczu.

Akrobatyka i Basen

Zajęcia z akrobatyki oraz pływania poprawiają wydolność oraz swobodę ruchu. Pod okiem doświadczonych trenerów i instruktorów, adepci Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów z każdym dniem podnoszą swoją poprzeczkę jeżeli chodzi o przygotowanie fizyczne.

Sportowy taniec towarzyski

Treningi sportowego tańca towarzyskiego poprawiają balans ciała i koordynację ruchową młodych piłkarzy. Dzięki zajęciom z praktykami o bardzo dużych osiągnięciach na arenie polskiej i międzynarodowej, zawodnicy Akademii rozwijają swoje umiejętności przydatne na piłkarskim boisku.

Każdy ze sportów uzupełniających ma zapewnić rozwój umiejętności zgodny z indywidualnymi predyspozycjami zawodnika. Budując zdrowe relacje z rówieśnikami, adept Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów doskonali jednocześnie umiejętność pracy w grupie. Dodatkowo, zróżnicowane treningi, poprawiające rozwój fizyczny, taktyczny i mentalny w wszechstronny sposób rozwijają sportowo młodego piłkarza. Jest to zarazem promocja zdrowego stylu życia (aktywne spędzanie wolnego czasu, zaszczepianie pasji do szeroko rozumianego sportu), właściwych nawyków żywieniowych i wychowanie w duchu wartości sportowych, tzw. Fair Play.