WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Warsztaty na temat pracy agenta piłkarskiego i skauta klubowego w SMS Stal Rzeszów

piątek, 18/06/2021

W czwartek SMS Stal Rzeszów zorganizowała kolejne warsztaty z cyklu „rozmów o sporcie”. Po warsztatach o uzależnieniu od hazardu oraz warsztatach o hejcie jest to kolejne spotkanie uczniów. Tym razem tematyką spotkania była rola agenta sportowego oraz skauta. W warsztatach wzięło udział blisko 100 uczniów. W rozmowy z zawodnikami włączył się Łukasz Cabaj – trener Stali Rzeszów U-17, Kamil Komoniewski – główny skaut Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów, a dyskusje koordynował Tomasz Wilczewski, wychowawca w SMS Stal Rzeszów.

– Cykl „rozmów o sporcie” rozpoczął się w kwietniu, kiedy w SMS Stal Rzeszów zorganizowaliśmy webinar o hazardzie (pisaliśmy o nim tutaj – przyp. red.). Wówczas gościliśmy na nim Szymona Bartnickiego, który na co dzień pomaga uzależnionym od hazardu oraz ich rodzinom. Zobaczyliśmy, że pomysł chwycił, a dzieciom się to spodobało i aktywnie w tym uczestniczyły. Spotkałem się z dyrekcją i ustaliliśmy, że trzeba powtórzyć to co miesiąc, ale w różnych obszarach i tematach. Drugi webinar był już o hejcie, gdzie do dyskusji zaprosiliśmy Daniela Myśliwca i Tomasza Flakowskiego (pisaliśmy o nim tutaj – przyp. red.). Trener Myśliwiec ze swojej perspektywy opowiedział o hejcie, a Tomek przedstawił prezentację o internecie oraz powiedział, jak niebezpieczne mogą być social media, kiedy coś się napisze, a po latach to wyjdzie – powiedział Tomasz Wilczewski, wychowawca w SMS Stal Rzeszów.

– Poprzez takie warsztaty chcemy nauczyć dzieci i ich rodziców, a w zasadzie rodziców poprzez dzieci zdrowego podejścia do różnych tematów i wymieniamy się na tych spotkaniach swoimi spostrzeżeniami. Pomysłów na kolejne tematy jest dużo, a kluczowa jest jakaś sytuacja, którą mamy i w związku z tym dyrekcja przy współpracy ze mną czy z Klubem organizuje kolejne warsztaty – dodał.

– Staramy się rozwijać naszych uczniów na wielu płaszczyznach, dlatego z miłą chęcią przystąpiłem do tych warsztatów. Jako przedstawiciel trenerów chciałem przedstawić swoją perspektywę, jak wygląda praca agenta, jak wygląda praca skauta i przedstawiłem swoje spojrzenie na ten temat. Ze swojej strony przedstawiłem te rzeczy, które są pozytywami w tym wszystkim, ale też te, które pokazują szarą rzeczywistość tego tematu. Na koniec weszliśmy w panel dyskusyjny z zawodnikami. Chłopcy zadawali dosyć ciekawe pytania i byli ciekawi tego, czym faktycznie taki agent się zajmuje – powiedział Łukasz Cabaj, trener Stali Rzeszów U-17.

– Moją rolą podczas warsztatów było przedstawienie szczegółów związanych z pracą skauta klubowego oraz agenta piłkarskiego. Rozmawialiśmy również o korzyściach płynących z posiadania agenta, ale także o zagrożeniach. Każdy zawodnik dostał wskazówki, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej osoby, która będzie kierował ich dalszym rozwojem – powiedział Kamil Komoniewski, główny skaut Akademii Stali Rzeszów.

– Kolejny aspektem było to, na jakie szczegóły zwraca uwagę skaut podczas obserwacji meczowej. Trzeba pamiętać, że zawodnik jest nie tylko obserwowany na boisku, ale również poza nim. W momencie, gdy zależy nam na pozyskaniu zawodnika, zbieramy szczegółowe informacje ze środowiska na jego temat. dodał.

Najnowsze aktualności