WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

U-14: Młodzi Stalowcy na zgrupowaniu kadry Podkarpacia

środa, 07/07/2021

Po udanym sezonie ligowym i awansie do Centralnej Ligi Juniorów U-15 młodzi Stalowcy musieli jeszcze poczekać na zasłużone wakacje, gdyż dzień po zakończeniu drugiego spotkania barażowego wyruszyli na zgrupowanie kadry województwa podkarpackiego. Sprawdzamy zatem, jak sobie tam radzą.

Zgrupowanie kadry województwa podkarpackiego rozpoczęło się w środę 1 lipca. Wszyscy powołani zawodnicy, w tym 11 zawodników Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów przygotowywali się do wyjazdu na finały Mistrzostw Polski do Ostrowca Świętokrzyskiego. W finałach Mistrzostw Polski zmaga się 8 najlepszych kadr wojewódzkich w kraju, a kadra województwa podkarpackiego trafiła do grupy z kadrami z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego oraz pomorskiego. Wszystkie zespoły walczą o wyjście z grupy i wejście do strefy medalowej. Kadra Podkarpacia dostała się do fazy finałowej Mistrzostw Polski, dzięki dobrej postawie w eliminacjach, o czym więcej pisaliśmy tutaj.

Dotychczas kadra województwa podkarpackiego rozegrała dwa spotkania w swojej grupie z kadrą z województwa mazowieckiego i dolnośląskiego. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z województwa mazowieckiego 4-1, a jedyną bramkę dla kadry Podkarpacia zdobył Kacper Gołda po asyście Patryka Mazura. Drugi mecz z kadrą z województwa dolnośląskiego zakończył się remisem 2-2, a później zwycięstwem 3-5 w karnych dla kadry Dolnośląskiego ZPN. W finałach Mistrzostw Polski w grupie liczy się wynik meczu, a więc karne były tylko dodatkiem i obie drużyny podzieliły się punktami. Wynik meczu otworzył Michał Synoś. Prowadzenie kadry podkarpacia na 2-0 podwyższył Patryk Mazur, który popisał się pięknym uderzeniem z dystansu w samo okienko bramki.

– Trudy końcowego okresu sezonu dają się naszym zawodnikom we znaki. Nasi chłopcy ze Stali w samym czerwcu rozegrali 11 meczów, czego efektem są trudności w utrzymaniu jakości naszej gry wraz z upływem czasu – powiedział Krzysztof Hus, trener Stali Rzeszów U-14.

– Jesteśmy bardzo zbudowani postawą wszystkich zawodników, którzy grając na najwyższym krajowym poziomie, są w stanie długimi momentami prowadzić grę i tworzyć kolejne sytuacje bramkowe, zostawiając przy tym ogrom serca na boisku. Nic tak nie zweryfikuje pracy, którą wspólnie wykonaliśmy jak rywalizacja na tym poziomie. Będąc wewnątrz tego procesu wraz z trenerem Darkiem Szadym i trenerem Tomkiem Patrynem widzimy, jaki postęp ci chłopcy zrobili w zaledwie kilka dni podczas trwania tego turnieju – dodał Hus.

Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów powołani na zgrupowanie kadry województwa podkarpackiego to Oliwier Urbaniak, Michał Synoś, Łukasz Piwnicki, Kacper Gołda, Patryk Mazur, Kamil Bartkowiak, Evan Dworak, Kacper Kasza, Kacper Plichta, Franciszek Kania oraz Szymon Serwiński.

Kadrę Podkarpacia dzisiaj czeka ostatni mecz grupowy z kadrą z województwa pomorskiego.

Podkarpacki ZPN 1-4 Mazowiecki ZPN
Bramka: Kacper Gołda (asysta: Patryk Mazur)

Retransmisje tego spotkania można zobaczyć tutaj.
Skład wyjściowy: Kusak – Urbaniak, Wołowiec, Synoś, Piwnicki, Gołda, Mazur, Bartkowiak, Dworak, Gątek, Plichta
Rezerwowi: Lis – Kania, Kasza, Gancarz, Posłuszny, Koczera, Serwiński

Podkarpacki ZPN 2-2 Dolnośląski ZPN
Bramki: Patryk Mazur (asysta: Michał Synoś), Michał Synoś
Rzuty karne: 3-5

Retransmisje tego spotkania można zobaczyć tutaj.
Skład wyjściowy: Lis – Wołowiec, Urbaniak, Synoś, Piwnicki, Gołda, Mazur, Bartkowiak, Dworak, Koczera, Gancarz
Rezerwowi: Kusak – Kania, Kasza, Plichta, Posłuszny, Serwiński, Gątek

Najnowsze aktualności