WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Sukces zawodników Stali Rzeszów U-14 w Reprezentacji Podkarpacia

piątek, 14/05/2021

Reprezentacja Podkarpacia U-14 dostała się do Finałów Mistrzostw Polski, gdzie wystąpi 8 najlepszych zespołów w kraju. Wśród kadry z Podkarpacia znalazło się aż 11 zawodników z Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów.

Powołani zawodnicy udali się 12 maja do Lublińca w województwie śląskim, by rozegrać piąty mecz w ramach Eliminacji do Mistrzostw Polski. W poprzednich czterech spotkaniach kadra zdobyła 9 punktów, wygrywając dwukrotnie z Reprezentacją Opolskiego ZPN oraz z Reprezentacją Małopolskiego ZPN. Zawodnicy w Eliminacjach polegli tylko z Reprezentacją Śląskiego ZPN, z którą wygrali w rewanżowym meczu w Lublińcu. Warto dodać, że w Reprezentacji Śląskiego ZPN występują zawodnicy z takich klubów jak Raków Częstochowa, Skra Częstochowa, Zagłębie Sosnowiec, GKS Tychy, Stadion Śląski Chorzów, Górnik Zabrze, GKS Katowice czy Rekord Bielsko-Biała.

Już w pierwszej połowie meczu strzały Kacpra Gołdy po asyście Evana Dworaka i Kacpra Wołowca z rzutu wolnego znalazły ujście w bramce i drużyna prowadziła 2-0, ale jeszcze przed przerwą bramka z rzutu karnego Denisa Matyśkiewicza ustaliła wynik meczu na 2-1. Zwycięstwo w tym meczu dało awans Reprezentacji Podkarpackiego ZPN do Finałów Mistrzostw Polski mimo tego, że drużynie pozostał jeszcze jeden mecz z Reprezentacją Małopolskiego ZPN.

– Bardzo cieszę się z postawy chłopców, szczególnie z ambicji i determinacji, którą widać było gołym okiem w każdej minucie meczu. Reprezentacja Śląskiego ZPN to zarówno indywidualnie, jak i zespołowo najwyższy poziom rywalizacji w kraju, tym bardziej cieszy fakt, że potrafiliśmy zarówno skutecznie się bronić, ale jednocześnie w zorganizowany sposób zagrażać przeciwnikowi w ataku szybkim, jak i pozycyjnym. To efekt wielu dni i treningów podczas wspólnych zgrupowań. Teraz chłopców czeka powrót do Klubów i rozgrywek ligowych. Do wspólnej pracy wraz z Trenerem Darkiem Szadym wrócimy na zgrupowaniu poprzedzającym wyjazd na Finały Mistrzostw Polski – powiedział o meczu z Reprezentacją Śląskiego ZPN Krzysztof Hus, trener Stali Rzeszów U-14.

– Bardzo cieszę się z awansu całego zespołu do Finałów Mistrzostw Polski. Miałem okazję już 3-krotnie uczestniczyć w tym wydarzeniu i wiem, że dla chłopców będzie to zarówno świetna przygoda, jak i możliwość ogromnego rozwoju. Tym bardziej cieszę się, że duża część zespołu to zawodnicy naszej Akademii, którzy pokazali, że mają charakter i potencjał oraz ich aktualny poziom umiejętności pozwala rywalizować z najlepszymi w kraju – skomentował awans do Finałów Mistrzostw Polski Krzysztof Hus, trener Stali Rzeszów U-14.

Zawodnicy rocznika U-14 powołani ze Stali Rzeszów to Kacper Gołda, Patryk Mazur, Łukasz Piwnicki, Michał Synoś, Evan Dworak, Szymon Serwiński, Franciszek Kania, Kacper Plichta, Oliwier Urbaniak, Kacper Kasza oraz Kamil Bartkowiak.

U-14

Śląski ZPN – Podkarpacki ZPN 1-2

0-1 Kacper Gołda (asysta: Evan Dworak) – 7′

0-2 Kacper Wołowiec (rzut wolny) – 21′

1-2 Denis Matyśkiewicz (rzut karny) – 38′

Podkarpacki ZPN: Patryk Kusak, Kacper Wołowiec, Oliwier Urbaniak, Łukasz Piwnicki, Michał Synoś, Patryk Mazur, Kamil Bartkowiak, Kacper Gołda, Tomasz Gątek, Evan Dworak, Kacper Kasza, Maksymilian Lis, Igor Sendra, Szymon Serwiński, Franciszek Kania, Kacper Plichta, Jan Gancarz

Najnowsze aktualności