WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Turniejowy weekend zespołu U-10

wtorek, 08/06/2021

Drużyna z rocznika 2011 w ubiegły weekend została podzielona na dwie grupy i wzięła udział w dwóch turniejach – „Bielik Cup” w Zakopanem oraz „Sokolik Cup” w Starym Sączu. Oba turnieje ocenili trenerzy tych zespołów – Łukasz Telesz oraz Marcin Skiba.

Jedna grupa spędziła długi czerwcowy weekend w Zakopanem na turnieju „Bielik Cup”. Trzy dni zmagań przyniosły dla chłopców nie tylko dużo radości z gry z zespołami na wysokim poziomie, ale też sukces w postaci zwycięstwa i zajęcia pierwszego miejsca w turnieju. Chłopcy pokazali się z dobrej strony, walcząc ambitnie w każdym meczu. Wyróżnili się dobrą ofensywną grą i skutecznością w sytuacjach podbramkowych. Turniej pokazał, że musimy jeszcze pracować nad grą w defensywie przy stałych fragmentach gry, po których straciliśmy najwięcej bramek – powiedział Łukasz Telesz, trener Stali Rzeszów U-10.

Radość zespołu U-10 po zwycięstwie w turnieju „Bielik Cup” w Zakopanem

Wzięliśmy udział w świetnie zorganizowanym turnieju, w którym wzięły udział czołowe akademie z naszego kraju oraz drużyny z zagranicy, m.in. FC Girona czy Lokomotiv Kijów. Pierwszy dzień zmagań to gra w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Obfite opady deszczu spowodowały, że na boisku grało się ciężko, ale chłopcy świetnie sobie poradzili i po fazie grupowej awansowaliśmy do grupy Ligi Mistrzów. Rywalizowaliśmy tam na równi z najlepszymi zespołami w turnieju. Pozostaje lekki niedosyt, ponieważ w niektórych meczach byliśmy stroną dominującą i brakowało kropki nad i. Jestem bardzo zadowolony z postawy drużyny powiedział Marcin Skiba, trener Stali Rzeszów U-10.

Bardzo mnie cieszy, że grupa z rocznika 2011 jest tak mocna, że możemy równocześnie pojechać na dwa dobrze obsadzone turnieje i godnie reprezentować nasz klub – dodał Skiba.

W obu turniejach udział wzięli zawodnicy uczestniczący w projekcie „Talent”, którzy regularnie uczestniczą w treningach Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów. Więcej o tym projekcie pisaliśmy tutaj.

Najnowsze aktualności