FILMY

Czym jest projekt „Talent”?

wtorek, 08/06/2021

Projekt „Talent” jest to idea skierowana dla zawodników małej piłki. Głównie zrzesza ona najbardziej utalentowanych zawodników ze Stali Rzeszów. Są oni wybierani poprzez trenerów. Również przyjeżdżają do nas trenerzy klubów partnerskich, z którymi współpracuje Stal Rzeszów, ale też zawodnicy bardzo utalentowani, których obserwujemy na różnych turniejach czy sparingach. W kontakcie z trenerami porozumiewamy się i ideą tego projektu jest, aby zawodnicy Stali, jak i zawodnicy tych klubów mieli jak najlepsze środowisko do własnego rozwoju powiedział Paweł Tomkiewicz, trener Akademii Stali Rzeszów.

Na pewno plusem naszego przedsięwzięcia jest to, że ilość zawodników przypadających na trenera jest bardzo niska. Mniej więcej około 6-8 zawodników przypada na jednego trenera. Na pewno jest to dobry rozwój dla tych zawodników, a my podchodzimy do nich indywidualnie. Myślę, że oprócz samych treningów, które odbywają się cyklicznie raz w tygodniu zawodnicy grupy „Talent” mają szansę wyjeżdżać z nami na różnego rodzaju turnieje czy właśnie sparingi i są pod naszą stałą kontrolą, także myślę, że korzyść jest obopólna, zarówno dla Stali, jak i zawodników pozostałych drużyn dodał.

Projekt grupy „Talent” jest skierowany do zawodników małej piłki i obecnie, tak jak można zaobserwować mamy kategorię wiekową U-12, U-11, U-10 oraz U-9 i trenujemy na jednym boisku w jednym czasie, także zawodnicy nawet z małego klubu są w stanie przyjechać i tutaj rozwijać swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerów Stali Rzeszów zakończył Tomkiewicz.

Najnowsze aktualności