FILMY

Stal Rzeszów U-8 na turnieju w Zakopanem

czwartek, 06/05/2021

Nasza kamera odwiedziła w Zakopanem drużynę Stali Rzeszów U-8, gdzie zawodnicy odnieśli spory sukces, o czym więcej pisaliśmy tutaj. Wszyscy aktywnie spędzili ten czas i z pewnością zapamiętają go na długo.

– Jesteśmy na trzydniowym turnieju Bell Sport w Zakopanem z rocznikiem 2013. Trzy dni grania z topowymi akademiami z całej Polski. Po pierwszym dniu udało się awansować do grupy złotej, gdzie będziemy mieli możliwość zmierzyć się z topowymi akademiami, takimi jak Śląsk Wrocław czy Jagiellonia Białystok. Jest to znakomita okazja dla takich dzieciaków na usamodzielnienie się. Dla większości jest to pierwszy wyjazd i nocowanie poza domem – powiedział Sławomir Grzegorzek, trener Stali Rzeszów U-8.

– W pierwszy dzień mieliśmy możliwość mierzyć się z Podhalem Nowy Targ, Koroną Kielce, Górnikiem Zabrze, Deltą Warszawa czy KS Dunajec. Udało nam się zwyciężyć w czterech z tych pięciu pojedynków, a w jednym z meczów zremisowaliśmy i awansowaliśmy do grupy złotej. W sobotę i w niedzielę będziemy mogli zmierzyć się z takimi akademiami, jak Śląsk Wrocław, Barca Academy czy Jagiellona Białystok – dodał.

– Poza aspektami sportowymi na boisku planujemy też wspólne spędzanie czasu niezwiązane z piłką nożną, czyli na przykład wyjazd kolejką na Gubałówkę, odwiedzenie skoczni narciarskiej czy Krupówek, gdzie dzieci będą mogły wspólnie spędzić czas i zintegrować się, tak aby ich pierwszy wyjazd i pierwsze nocowanie poza domem zapamiętali na długo – zakończył Grzegorzek.

Najnowsze aktualności