WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Sukces Stali Rzeszów U-8 na turnieju w Zakopanem

poniedziałek, 03/05/2021

Zawodnicy rocznika 2013 w miniony weekend wzięli udział w turnieju Bell Sport w Zakopanem. Spędzili tam trzy dni i poza samym turniejem aktywnie spędzili tam czas. Dzięki dobrej postawie na boisku zdołali zająć 6. miejsce w turnieju spośród 36 drużyn, które w nim uczestniczyły.

Młodzi Stalowcy w pierwszym dniu pobytu w Zakopanem rozegrali cztery mecze grupowe. – W czterech meczach grupowych pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony, tworząc sobie dużo okazji do zdobycia bramek i skutecznie wykorzystywaliśmy nasze sytuacje – mówił Marcin Skiba, trener Stali Rzeszów U-8.

W kolejnym dniu turnieju zawodnicy wywalczyli awans do najmocniejszej grupy rozgrywek, w której mogli się mierzyć, chociażby z Jagiellonią Białystok, Śląskiem Wrocław czy Lechem Poznań. Drużyna na tle mocnych rywali pokazała się z bardzo dobrej strony i na 36 ekip biorących udział w turnieju, uplasowała się na 6. miejscu. Stal wyprzedziła tam między innymi takie drużyny jak Cracovię, Pogoń Szczecin, Górnik Zabrze czy Widzew Łódź.

Końcowa klasyfikacja turnieju Bella Sport w Zakopanem

Dodatkowo bramkarz Stali Rzeszów – Filip Kowal został wybrany do najlepszej siódemki turnieju, tzw. Drużyny Marzeń. Znaleźli się w niej także Wiktor Klimasara (Barca Academy), Jan Sztuba (Lech Poznań), Marcel Kałuża (GKS Katowice), Milo Chederese (Jagiellonia Białystok) oraz Jakub Torzewski (Śląsk Wrocław).

Trener Marcin Skiba podkreślał także inną ważną rolę tego wyjazdu. – Ten wyjazd to oczywiście rywalizacja na najwyższym poziomie sportowym, ale również bardzo dobre doświadczenie dla dzieci pod kątem samodzielności, nauki radzenia sobie bez rodziców, pierwszego nocowania poza domem. Przebywania w swojej grupie i lepsze poznanie się w różnych sytuacjach.

Poza tym drużyny biorące udział w turnieju mogły liczyć również na inne aktywności poza piłkarskie. Kluby mogły zwiedzić szkocznie narciarską, wyjechać na Gubałówkę kolejką, przejechać się bryczką czy odwiedzić Papugarnie, a trener Sławomir Grzegorzek i Marcin Skiba cały czas czuwali nad drużyną.

– Wyjazd razem z trenerem Sławkiem oceniamy bardzo pozytywnie i jesteśmy zadowoleni z postawy naszej drużyny. Dziękujemy rodzicom za kulturalny doping, od których zdecydowanie można brać przykład – tak podsumował ten wyjazd trener Skiba, dziękując jednocześnie rodzicom.

Najnowsze aktualności