WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Rezerwy Stali rozpoczynają rundę rewanżową

sobota, 19/03/2022

Rezerwy Stali Rzeszów rozpoczynają rundę rewanżową w ramach rozgrywek KEEZA klasy okręgowej Rzeszów. Drużyna trenera Karola Wójcika na Słocinie podejmie zespół Styrobudu Trzeboś. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu dzisiaj o godzinie 15:00.

Drużyna Stali II Rzeszów może zaliczyć rundę jesienną do bardzo udanych. Biało-niebiescy są dotychczas najbardziej bramkostrzelnym zespołem w rozgrywkach ligowych i zajmują wysokie – 4. miejsce w tabeli, tracąc do lidera zaledwie sześć punktów. Zespół strzela średnio 3,48 bramek na mecz. Do tego drużyna trenera Wójcika znajduje się w czołówce najlepiej broniących zespołów, mając straconych 27 bramek.

Rezerwy od ostatniej ligowej potyczki do pierwszego meczu rundy rewanżowej miały ponad cztery miesiące przerwy. Przez ten czas biało-niebiescy rozegrali kilka gier kontrolnych, m.in. z czołowymi czwartoligowcami – Izolatorem Boguchwała (2-2) czy Karpatami Krosno (1-1). Szkielet „dwójki” to 22-osobowa kadra, ale trener Karol Wójcik nie wyklucza dołączenia zawodników z innych juniorskich zespołów Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów czy nawet zawodników z pierwszego zespołu. – Dokonaliśmy kilku wzmocnień, natomiast kadra, którą dysponuje, jest cały czas w treningu. Oczywiście rotacje w trakcie rundy też się pojawią, bo mamy taką możliwość – mamy duży klub, który ma wielu młodych zawodników i jeżeli będzie potrzeba ograć jakiegoś zawodnika – nawet młodego – w piątej lidze, to będziemy to robić – powiedział Karol Wójcik, trener Stali II Rzeszów.

Pierwotny termin inauguracji rozgrywek KEEZA klasy okręgowej Rzeszów dla Stali to 13 marca 2022 roku i pojedynek z liderem – Strugiem SZiK Tyczyn o godzinie 13:00. Jednak z powodu złych prognoz pogodowych i złych stanów boisk, Komisja Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej zdecydowała się przełożyć 18. kolejkę na 6 kwietnia 2022 roku. – W terminie niedoszłej kolejki rozegraliśmy kolejny sparing i nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o przygotowania zespołu. Szkoda, że ta kolejka nie jest już za nami, bo każdy już nie mógł się doczekać, kiedy liga ruszy – mówi trener Stali.

>>> ZOBACZ PODSUMOWANIE STATYSTYCZNE REZERW STALI Z RUNDY JESIENNEJ <<<

Faworytem dzisiejszego meczu będą rezerwy Stali. Rywal biało-niebieskich – Styrobud Trzeboś znajduje się obecnie na 13. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 18 punktów. Przeciwnik Stali jest beniaminkiem KEEZA klasy okręgowej Rzeszów. W sezonie 2020/21 zespół zajął pierwsze miejsce w klasie A – grupa Rzeszów II – Łańcut, gromadząc na swoim koncie 72 punkty. Drużyna z Trzebosi ostatnie punkty w obecnym sezonie zaliczyła w 14. kolejce, zwyciężając z KS Przybyszówka 3-0. Z zespołów z końca tabeli Styrobud wygląda natomiast całkiem dobrze pod kątem strzelonych i straconych bramek. Drużyna z ostatnich sześciu drużyn zamykających tabelę ma najwięcej strzelonych bramek – 27 i najmniej straconych – 35.

Podopieczni trenera Karola Wójcika zajmują obecnie 4. miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 36 punktów. Rezerwy wyprzedza tylko KS Zaczernie, Włókniarz Rakszawa i Strug SZiK Tyczyn. Drugi zespół Stali w poprzednim roku bardzo dobrze wyglądał w ofensywie, gdzie swój duży wkład miał także Dariusz Jarecki, który z 59 trafień drużyny, sam zdobył aż 26 goli. Biało-niebiescy w sezonie przygotowawczym pracowali zarówno nad elementami ofensywnymi, jak i defensywnymi. Defensywa jest bardzo ważna, dlatego w okresie przygotowawczym dużą uwagę zwróciliśmy właśnie na ten element. Drużyna, która wychodzi na każdy mecz z myślą o wygranej, musi być ofensywnie usposobiona, dlatego tak chcemy funkcjonować – podkreśla trener Stali.

Dotychczas rezerwy Stali wszystkie mecze domowe rozgrywały na IzoArenie w Boguchwale. Teraz jednak od domowego meczu ze Styrobudem Trzeboś, wszystkie mecze „dwójki” w rundzie wiosennej będą rozgrywane na Stadionie Junaka Słocina przy ulicy Gliwy 1. Bilans Stali w meczach domowych to na tę chwilę 7 zwycięstw, 0 remisów i 2 porażki.

Rezerwy Stali Rzeszów mają na ten sezon ambitny cel, którym jest awans do IV ligi podkarpackiej. Będzie to z pewnością zadanie trudne, bo takie starania mają też inny ligowi rywale – chociażby Strug SZiK Tyczyn czy Włókniarz Rakszawa, a awansować można tylko z pierwszego miejsca.

„Każdy mecz jest sporym wyzwaniem i kolejnym doświadczeniem. I tak też będzie wyglądała ta runda. Celem nadrzędnym naszej drużyny jest wprowadzenie jak największej ilości zawodników do pierwszej drużyny Stali, aczkolwiek przyjemniej by się to robiło z IV a nie V ligi”

Karol Wójcik

Najnowsze aktualności