C2 A Stal Rzeszów - Wiki Sanok, 12-06-2021, fot. K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Misja Centralna Liga Juniorów U-15 – czas start!

sobota, 26/06/2021

Drużyna Stali Rzeszów U-14 już dzisiaj o godzinie 12:00 w Krakowie rozegra pierwsze spotkanie barażowe z Garbarnią Kraków. Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Husa powalczy o grę w Centralnej Lidze Juniorów U-15.

Zespół Stali Rzeszów U-14 w czwartek zakończył rozgrywki ligowe na pierwszym miejscu. W 14 spotkaniach ligowych drużyna nie poniosła żadnej porażki i zachowała 14 czystych kont, a jednocześnie strzeliła aż 80 bramek. Drużyna trenera Husa już kilka kolejek wcześniej zbudowała sobie przewagę nad resztą drużyn w lidze, a kluczowy okazał się mecz ze Stalą Mielec na Hetmańskiej 69, gdzie drużyna pewnie zwyciężyła 4-0. Młodzi Stalowcy byli już o krok od awansu w rundzie jesiennej, ale wówczas minimalnie przegrali rywalizację w lidze. – W tamtym roku nie kończyło się to barażami. Była to tylko liga, z której mistrz awansował do CLJ-ki i faktycznie zajęliśmy tam drugie miejsce, w zasadzie przegrywając w końcówce sezonu z UKS SMS Stalą Mielec – powiedział Krzysztof Hus, trener Stali Rzeszów U-14.

C2 A Stal Rzeszów - Wiki Sanok, 12-06-2021, fot. K.Krupa
fot. Krzysztof Krupa

Garbarnia Kraków walczyła w swojej lidze o baraże do ostatniej kolejki z Wisłą Kraków i ostatecznie zdołała zwyciężyć w lidze, mając przewagę dwóch punktów. W rozgrywkach młodzieżowych w Małopolsce zespół Garbarni miał do rozegrania tyle samo spotkań, co Stal Rzeszów w swojej lidze – 14. Zespół trenera Tomasza Liputa zgromadził 29 punktów i strzelił 41 bramek, tracąc przy tym 16. Garbarnia jest druga pod względem strzelonych bramek, a wyprzedza ją tylko Wisła Kraków, która ma o jedną bramkę więcej. Defensywa „Garbarzy” na tle ligi prezentuje się solidnie, gdyż we wszystkich spotkaniach w lidze zespół stracił 16 bramek.

Wypowiedź przedmeczowa trenera Krzysztofa Husa, gdzie podsumowuje on sezon ligowy, mówi o podejściu zawodników do meczu czy o pracy nad fazą bronienia znajduje się tutaj.

Najnowsze aktualności