C2 A Stal Rzeszów - Wiki Sanok, 12-06-2021, fot. K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Krzysztof Hus przed meczem barażowym o Centralną Ligę Juniorów U-15

piątek, 25/06/2021

Już w sobotę 26.06 o godzinie 12:00 w Krakowie drużyna Stali Rzeszów U-14 zmierzy się w pierwszym spotkaniu barażowym z zespołem Garbarni Kraków. Przed tym meczem pytamy trenera Husa o zakończony sezon ligowy, najbliższy mecz z Garbarnią czy nastawienie zespołu przed tym spotkaniem.

O zakończonym sezonie ligowym

– My tak naprawdę nie zakładaliśmy kompletu zwycięstw w tej lidze, ale bardziej skupialiśmy się na poszczególnych spotkaniach oraz na tym, żeby rozwijać tych zawodników indywidualnie oraz iść cały czas jako zespół do przodu. Dobre wyniki i zwycięstwa były następstwem tego rozwoju, bo ci chłopcy szybko rośli w kontekście piłkarskim i po prostu te wygrane później przychodziły.

O pracy nad fazą bronienia oraz czystych kontach

– Powiem szczerze, że włożyliśmy naprawdę dużo pracy w kontekście tych czystych kont przez całą ligę. Przykładaliśmy uwagę do fazy bronienia zawodników pod kątem indywidualnym, czyli zwracaliśmy mnóstwo uwagi na działania taktyczne w kontekście jednego zawodnika, ale również współdziałania wielu z nich, tym bardziej że w Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów wdrażamy systemy czy programy mające na uwadze w dużej mierze fazę bronienia oraz elementy, które obserwujemy u dzieciaków w procesie szkolenia. Takim eksperymentem czy może elementem testowym był właśnie rocznik 2007, który prowadziliśmy wspólnie z Bartoszem Stępniem, Maciejem Seroką i Tomkiem Patrynem. Myślę jednak, że nawet materiały wideo czy analizy, które przygotowaliśmy na bieżąco pokazywały, że chłopcy naprawdę zrobili ogromny postęp w kontekście gry obronnej, co poskutkowało tym, że nie dopuszczaliśmy do sytuacji bramkowych, które stwarzali przeciwnicy lub było ich bardzo mało, a to było konsekwencją tego, że te gole dla przeciwników po prostu nie wpadały.

C2 A Stal Rzeszów - Wiki Sanok, 12-06-2021, fot. K.Krupa

O stylu drużyny

– Naszych zawodników bardzo często nauczamy przy takiej maksymie, że najlepszym sposobem obrony jest utrzymywanie się w fazie atakowania i myślę, że to pokazuje sposób, w jakim my myślimy o piłce nożnej. Chcemy być długo w ataku pozycyjnym poprzez to, że chcemy mieć bardzo długo piłkę. To powoduje, że piłkę dużo krócej mają przeciwnicy, a im krócej oni mają piłkę, tym mniej mają szans, by zagrażać naszej bramce. Myślę, że nasz styl jest mocno ofensywny, natomiast skupiony bardzo mocno na tym, by się bronić poprzez to, że utrzymujemy się bardzo długo w fazie atakowania.

O podejściu zawodników do pierwszego meczu barażowego

– Na pewno pojawia się pewnego rodzaju dreszczyk niepewności czy jakiś dodatkowych emocji związanych z tym, że jest to mecz, na który oni bardzo długo czekali, natomiast myślę, że przez taką regularną pracę w obszarze wiedzy i w obszarze mentalnym oni wiedzą i mają na tyle świadomości, że podejdą do tego meczu bardzo dobrze.

O przygotowaniach do meczu z Garbarnią

– Nie skupialiśmy się zbytnio na rywalu ze względu na to, że jest to jeszcze piłka młodzieżowa, a w niej bardziej chodzi o to, jak funkcjonujemy jako zespół i jeśli uda nam się grać po swojemu oraz uda nam się utrzymywać długo w fazie atakowania, to tak naprawdę będziemy zespołem, który będzie starał się dominować i stwarzać mnóstwo sytuacji. To jest tak naprawdę to wszystko nad czym my się skupiamy od samego początku ligi.

– Tak naprawdę będzie to w tym tygodniu trzeci nasz mecz z racji tego, że we wtorek i czwartek rozgrywaliśmy mecze ligowe, natomiast przywilej, z którego bardzo mocno korzystamy jest taki, że mamy bardzo duże grono fajnych, wyrównanych i rozwijających się zawodników, co powoduje, że mogliśmy w tym tygodniu ograniczyć minuty tym dzieciakom, a mimo to zagrać bardzo fajne mecze na wysokim poziomie.

Najnowsze aktualności