WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: Zakończenie rozgrywek, decydujące mecze dla U-14 i U-19 oraz turniejowe gry dla młodszych roczników

poniedziałek, 28/06/2021

U-9: Husqvarna Cup w Przecławiu

26 / 06 / 2021

TURNIEJ w Przecławiu

Trener Radosław Gromala: Drużyna z rocznika 2012 w sobotę rozegrała turniej Husqvarna Cup w Przecławiu. To kolejna edycja, w której wzięliśmy udział i kolejny raz jesteśmy zadowoleni z organizacji turnieju. W tym roku dodatkową atrakcją były konkursy piłkarskie oraz test wiedzy o Euro 2020. Miło mi też poinformować, że nasz zawodnik Bartosz Kloc wygrał konkurencję „żonglerka” z wynikiem 358 podbić! Patrząc na przebieg samego turnieju, widać było, że byliśmy już myślami na wakacjach, choć pojedyncze momenty mogły się podobać. Fajnie, że w ostatnim wydarzeniu wszyscy chłopcy mogli wziąć udział.

U-9 II: Charytatywny turniej piłkarski Progres Cup

27 / 06 / 2021

TURNIEJ w Jarosławiu

Trener Artur Sienkiewicz: W niedzielny poranek mieliśmy okazję wspomóc super inicjatywę charytatywną zorganizowaną przez Progres Jarosław. Oprócz walorów społecznych wyjazd do Jarosławia zapewnił dużo emocji oraz bardzo dużo gry. Chłopcy rozegrali 8 spotkań po 15 minut w systemie 5+1. Było to super doświadczenie w kontekście przeszłego sezonu, gdzie chłopcy wejdą w kategorię „Orlika” oraz grę po siedmiu. Na plus należy zaliczyć fakt, że praktycznie w każdym meczu strzeliliśmy bramkę. Chłopcy sami stwierdzili, że do poprawy pozostaje otwarcie gry oraz gra w obronie. Na szczególnie wyróżnienie zasługuje nasz bramkarz Stanisław Lorek. Niejednokrotnie dzięki swoim interwencjom ratował zespół przed utratą bramki. Widać efekty pracy pod okiem naszych trenerów bramkarzy. Brawo Staszek!

U-10: Sparingowe granie z Piaścikiem Tuczempy

26 / 06 / 2021

SPARING w Tuczempach

Trener Artur Sienkiewicz: Rozegraliśmy z Piaścikiem Tuczempy 4 spotkania po 20 minut. We wszystkich czterech partiach całkowicie zdominowaliśmy przeciwnika. Okazaliśmy się lepsi w każdym elemencie gry. Była to znakomita okazja do wypróbowania nowych ustawień czy zmiany pozycji zawodników. Chłopcy wykazali się dużą determinacją, co przełożyło się na ilość sytuacji strzeleckich. Dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji transportu, a naszym zawodnikom za dobrą postawę.

U-11: Zwycięstwo w turnieju Pogoń Kraków CUP na zakończenie sezonu

26 – 27 / 06 / 2021

TURNIEJ w Krakowie

NAJLEPSZY BRAMKARZ TURNIEJU: Stanisław Nowak (Stal Rzeszów)

MVP DRUŻYNY: Alan Mendryk

Trener Bartosz Złamaniec: W weekend udaliśmy się do Krakowa na turniej Pogoń Kraków CUP. Były to dla naszych zawodników dwa dni dobrego grania, wiele minut na boisku i cenne doświadczenie, które przywozimy z Krakowa. Nasza gra mogła się podobać. Stworzyliśmy dużo akcji pod bramką przeciwnika i cieszy fakt, że skutecznie je zakończyliśmy. Po bardzo trudnym sezonie na pewno to zwycięstwo cieszy podwójnie.

U-12: Udane zakończenie sezonu

26 / 06 / 2021 – 13:30

UKS Pro-Football Skowierzyn x Stal Rzeszów 0-9

Stal Rzeszów U12 E – Stal Łańcut

Bramki dla Stali: 2x Kamil Sieczkowski, 2x Szymon Kazak, Gabriel Miąsik, 2x Nataniel Kulig, Igor Jakubek, Mikołaj Bryś

Asysty: Szymon Kazak, 4x Kamil Sieczkowski, Igor Jakubek, 3x Julian Słysz

Trener Paweł Tomkiewicz: Początek meczu nie był tak oczywisty, jak na to wskazywał wynik. Momentami to przeciwnik stwarzał swoje sytuacje, ale dobrze się organizowaliśmy do obrony. Natomiast w ataku zbyt wolno konstruowaliśmy sytuacje. Cieszy fakt dobrego zakończenia sezonu i osobiście uważam, że z gry zrobiliśmy duży postęp względem zeszłej rundy. Za rok liga będzie bardziej wymagająca, ale my też będziemy robić postęp w swojej grze i głęboko w to wierze. Na razie życzę zawodnikom udanych wakacji, a my już wkrótce się spotykamy ponownie. Na końcu chciałbym podziękować mojemu sztabowi; trenerowi Michałowi i Maćkowi, którzy w przyszłym roku już nie będą pracować z tym rocznikiem. Słowa uznania dla Was i powodzenia w dalszej pracy w Stali!

U-13 II: Derbowa porażka

25 / 06 / 2021 – 12:00

Stal Rzeszów x SMS Resovia Rzeszów 0-1

Stal Rzeszów U12 E – Stal Łańcut

Trener Tomasz Patryn: W meczu z Resovią nasza druga drużyna U-13 składała się w większości z zawodników kategorii U-12. Chłopcy mieli okazję spędzić dużo minut na boisku w wyrównanym meczu. W pierwszej połowie przeciwnicy stworzyli sobie więcej sytuacji, ale po przerwie odważniej zagrali nasi zawodnicy i niewiele zabrakło do zdobycia wyrównującej bramki.

U-13: Zwycięstwo w Sanoku na zakończenie sezonu

22 / 06 / 2021 – 16:00

AP WIKI Sanok x Stal Rzeszów 0-1

Stal Rzeszów U12 E – Stal Łańcut

Bramka dla Stali: Igor Polak

Trener Maciej Seroka: Najlepiej byłoby, gdybym o samym meczu nic nie napisał. Z tego miejsca jednak wypada zawodnikom pogratulować, bo mimo wielu osłabień, kontuzji i wzmacnianiu starszych roczników chłopcy okazali się najmocniejszą drużyną w lidze i ją wygrali drugi raz z rzędu. Dziękujemy za rywalizacje wszystkim zespołom w lidze i walkę do ostatniej kolejki. Chciałbym również zaznaczyć, co daje nam praca w Szkole Mistrzostwa Sportowego i ile można skorzystać, trenując w niej i będąc jej uczniem. Zdecydowało się na ten ruch dwa lata temu kilku chłopców z grupy niebieskiej. Dzisiaj są najlepsi w województwie. To pokazuje najlepiej jaki progres można zrobić, zostając zawodnikiem Akademii Stali Rzeszów.

U-14: Zwycięstwo z Igloopolem

22 / 06 / 2021 – 17:00

Stal Rzeszów x Igloopol Dębica 3-0

C2 A Stal Rzeszów - Wiki Sanok, 12-06-2021, fot. K.Krupa

Bramki dla Stali: Kacper Plichta, 2x Evan Dworak

U-14: Pewne zwycięstwo z Czarnymi Jasło

24 / 06 / 2021 – 18:00

Czarni Jasło x Stal Rzeszów 0-5

Bramki dla Stali: 2x Igor Majkut, Antoni Małecki, Adam Zacharyasz, Kacper Fusiarz

U-14: Zwycięstwo w pierwszym spotkaniu barażowym o CLJ U-15

24 / 06 / 2021 – 18:00

Garbarnia Kraków – Stal Rzeszów 0-11

Bramki dla Stali: Szymon Serwiński, Patryk Mazur, 2x Kacper Gołda, Evan Dworak, Kacper Kasza, 2x Maciej Cynk, 2x Antoni Małecki, Igor Majkut

Więcej o meczu tutaj.

Galeria zdjęć ze spotkania znajduje się tutaj.

Trener Krzysztof Hus: W skrócie o naszym zwycięstwie dzisiaj przesądziła jakość. Byliśmy zespołem, który przeważał w każdej fazie gry i w każdym miejscu na boisku, a wynik tylko odzwierciedla ten fakt. Niesamowite jest obserwować, jak ci chłopcy rosną piłkarsko, zdobywają nowe umiejętności i niejednokrotnie nimi zaskakują nas, trenerów stojących przy ławce rezerwowych. Każdy, kto obserwuje rocznik 2007, na pewno się ze mną zgodzi. Dziś, właściwie po raz kolejny w tym roku, należą im się duże brawa.

Zawodnik Kamil Bartkowiak: Mieliśmy kontrolę nad tym spotkaniem przez całe 80 minut i nie było jakiegoś szczególnego oporu ze strony rywala. Kluczowym elementem, który przesądził o zwycięstwie była współpraca całego zespołu, ale także umiejętności indywidualne.

Zawodnik Kacper Gołda: Uważam, że mecz od początku do końca był pod naszą kontrolą i w każdym aspekcie byliśmy lepsi od przeciwnika. Po strzeleniu pierwszej bramki nabraliśmy dużo spokoju i pewności siebie. Nasze umiejętności indywidualne, organizacja gry i realizowanie założeń taktycznych przesądziło o naszym zwycięstwie.

U-14 II: Porażka z liderem w Mielcu

26 / 06 / 2021 – 12:00

UKS SMS Stal Mielec x Stal Rzeszów 7-0

C1 B - Stal Rzeszów - Wisłoka Dębica, 12-06-2021, fot. K.Krupa

Trener Maciej Marczydło: W ostatnim ligowym spotkaniu drużyna zagrała w Mielcu z liderem rozgrywek. Odważna gra pozycyjna nie wystarczyła do wywiezienia korzystnego rezultatu z terenu rywala. Wygrała drużyna lepiej zorganizowana w obronie, wykorzystująca swoje atuty w szybkich kontrach i stałych fragmentach gry.

U-15: Wysokie zwycięstwo na zakończenie sezonu

23 / 06 / 2021 – 16:30

Karpaty Krosno x Stal Rzeszów 0-7

Trener Michał Kordas: Był to dla nas ostatni mecz tego wymagającego sezonu. Dzięki wygranej z zachowaniem czystego konta poprawiliśmy liczbę straconych bramek w rundzie w stosunku do tej poprzedniej. Niestety suma bramek zdobytych, a konkretnie ich porównanie z poprzednią rundą jest najlepszą odpowiedzią, czego zabrakło do osiągnięcia pełni celów. Dziękuję za wszystko, zarówno za te miłe chwile, jak i te trudne doświadczenia. Dziękuję wszystkim zawodnikom, również tym kontuzjowanym, którzy okazali wsparcie zespołowi. Dziękuje sztabowi piłkarskiemu oraz wszystkim trenerom wspomagającym.

U-16: Zwycięstwo z Karpatami

22 / 06 / 2021 – 17:00

Stal Rzeszów x Karpaty Krosno 3-2

Bramki dla Stali: Marcel Kowalewski, Krystian Głodowski, Filip Nilipiński

U-19: Zwycięstwo na wagę awansu do CLJ-ki!

23 / 06 / 2021 – 17:00

Korona Kielce x Stal Rzeszów 1-2

Bramki dla Stali: Okoń, Kędzior

Trener Maciej Tokarczyk: Jestem po prostu dumny z tych ludzi! Wielki szacunek dla zawodników, całego sztabu i kierownictwa Akademii, którzy odbarzyli nas w ostatnich tygodniach ogromnym wsparciem.

Trener Mikołaj Łuczak: Mega szacunek dla chłopców. Zarówno za dzisiaj, jak i za pracę przez cały sezon. Zasłużyli na to, by być dzisiaj w tym miejscu. Praca z nimi to przyjemność.

Zawodnik Rafał Walas: Mecz rozpoczęliśmy dosyć nerwowo, mieliśmy problemy ze stworzeniem sobie klarownych sytuacji. W szatni drużyna zareagowała, motywując i koncentrując się na naszym zadaniu. Na drugą połowę wyszliśmy z wiarą i piłkarską złością, która pomogła nam osiągnąć upragnione 3 punkty.

Zawodnik Dominik Kędzior: Mecz napewno nie należał do naszych najlepszych, Korona nas zaskoczyła ponieważ wyszła wysokim pressingiem, nie wykonywaliśmy swoich zadań, co doprowadziło do straty bramki. Z każdą minutą coraz więcej dochodziliśmy do głosu i tworzyliśmy sobie też więcej sytuacji. W przerwie wiedzieliśmy, że musimy zacząć grać swoją piłkę i to my musimy wygrać mecz. Mieliśmy swoje okazje, co w końcu zaowocowało bramką. Gdy wyrównaliśmy, poczuliśmy dużą pewność siebie i wiedzieliśmy, że druga bramka jest na wyciągnięcie ręki. Rywal się cofnął i to mu narzuciliśmy tempo gry, tworzyliśmy sobie sytuacje, ale brakowało szczęścia. W końcu zdobyliśmy zwycięską bramkę, na którą zasługiwaliśmy. Wierzyłem w tę drużynę i byłem spokojny, co do tego, że wygramy ten mecz. Już nie raz pokazywaliśmy, że potrafimy odrabiać straty i wygrywać mecze – tak było i tym razem. Inne drużyny powinny być ostrożne, przecież z nami gra się 95 minut i nie można odpuszczać ani przez minutę.

Stal II Rzeszów: Remis z Wisłokiem Czarnia

26 / 06 / 2021 – 17:00

Wisłok Czarnia x Stal Rzeszów 2-2

Czarni Czudec - Stal II Rzeszów 16-05-2021, fot. K.Krupa

Bramki dla Stali: Skoczylas, Szczoczarz

Najnowsze aktualności