WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: Turnieje halowe i mecze kontrolne

wtorek, 14/12/2021

Zakończyliśmy kolejny tydzień z meczami drużyn Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów. W ubiegłym tygodniu nasze zespoły zagrały w meczach kontrolnych i kolejnych turniejach. Sprawdzamy, jak sobie poradzili!

fot. Paweł Dziedzic

11-12 grudnia 2021

U-9: TURNIEJ Kuźnia Mistrzów w Krakowie

fot. archiwum prywatne

Kadra Stali Rzeszów: Filip Kowal, Natan Jachosz, Wojtek Wolski, Milan Buniowski, Cyprian Gromek, Franek Fedyk, Mateusz Kuliński, Adrian Walat

Trener Sławomir Grzegorzek: Sobotę i niedzielę nasza drużyna spędziła w Krakowie. Przez dwa dni rywalizowaliśmy na hali z drużynami o różnym poziomie piłkarskim. Było to dla nas nowe doświadczenie, aby mierzyć się z przeciwnikiem, który używa prostych środków, grając długim podaniem. Nasz zespół starał się konsekwentnie realizować założenia. Jesteśmy zadowoleni z postawy chłopców, wyciągami wnioski i dziękujemy organizatorom za sprawną organizację.

12 grudnia 2021

U-10: TURNIEJ Igloopol Cup

MVP TURNIEJU: Tymoteusz Sowier

Trener Radosław Gromala: W niedzielę wzięliśmy udział w turnieju IGLOOPOL CUP, w którym zagrały dwie nasze drużyny – Stal Rzeszów i Stal Rzeszów A. Był to pierwszy kontakt chłopców z halą w tym sezonie. Widać było, że początkowo mieliśmy problemy z zaaklimatyzowaniem się do nowego środowiska, jednak z czasem dawaliśmy sobie radę coraz pewniej. Patrząc przez pryzmat całego turnieju, wypadliśmy nieźle.

9 grudnia 2021

U-12: Młodzieżowe Mistrzostwa Podkarpacia w Futsalu

fot. Paweł Dziedzic

Więcej o turnieju TUTAJ.

KRÓL STRZELCÓW: Allan Mendryk (Stal Rzeszów)

Trener Tomasz Patryn: Pomimo tego, że nie trenujemy na hali, chłopcy dobrze poradzili sobie w tych warunkach. Udział turniejach halowych to dla nas świetne uzupełnienie procesu treningowego, bo zawodnicy rozegrali ogromną ilość pojedynków na małej przestrzeni. Bardzo aktywna praca w obronie dała efekt w postaci tylko jednej straconej bramki na 60. minut gry w turnieju. W drużynie widać wolę walki i chęć zwycięstwa, wynikiem czego to już czwarty wygrany z rzędu turniej naszego zespołu. Przed świętami czekają nas jeszcze sparingi z Górnikiem Łęczna oraz kolegami ze Stali Rzeszów 2009.

11 grudnia 2021

U-13: SPARING – Stal Rzeszów – Górnik Łęczna

Trener Paweł Tomkiewicz: Było to dla nas przedostatnie wydarzenie w tym roku. Myślę, że był to bardzo wartościowy mecz, a od kiedy pamiętam, każdy nasz sparing z Górnikiem Łęczna oscylował w granicach remisu lub jedną bramką na korzyść jednej z drużyn, co świadczy, że poziom, na jakim pracujemy, jest bardzo podobny. Pozytywne jest to, że prawie każdy z chłopaków podszedł do sparingu z dobrym nastawieniem i chęcią zwycięstwa, a u zmienników widoczna była niedokładna gra, za dużo niewymuszonych strat, przez co sami zmuszali się do biegania do obrony. Na pewno na plus była także nasza organizacja w defensywnie – zespołowo wyglądaliśmy dość dobrze, natomiast w kontekście indywidualnym jeszcze są elementy do poprawy.

12 grudnia 2021

U-13: Młodzieżowa Liga Futsalu

Stal Rzeszów – Siarka Tarnobrzeg 8-2

Stal Rzeszów – Tarnovia Tarnów 5-4

Trener Paweł Tomkiewicz: W niedzielę rozpoczęliśmy zmagania w Młodzieżowej Lidze Futsalu i trafiliśmy do grupy z Siarką, Tarnovią APPN Mielec i Legionem Pilzno. W dniu 9 stycznia zagramy ostatnie dwa spotkania grupowe i jeśli zakończą się one po naszej myśli, to w ostatni weekend stycznia zagramy w półfinale Młodzieżowych Mistrzostw Futsalu. W pierwszym meczu bardzo dobrze weszliśmy w spotkanie, co ustawiło nam nieco grę, natomiast drugi mecz z bardzo mocną Tarnovią pokazał, że Futsal rządzi się swoimi prawami i jedna akcja może przynieść bramkę dla jednych, jak i drugich. To była dla nas dobra lekcja, czyli gra pod presją czasu, promującą ofensywne granie (zakaz gry dwukrotnie z bramkarzem) kilka nowych zasad, do których trzeba się zaadaptować.

8 grudnia 2021 – 12:00

CLJ U-18: Legia Warszawa – Stal Rzeszów

fot. Janusz Partyka / Akademia Piłkarska Legii Warszawa

Bramki: Wiktor Kamiński 32., 64., Jordan Majchrzak 60., Kacper Wnorowski 68.

Skład Stali Rzeszów: Mateusz Bulman – Paweł Ofiara, Mikołaj Mazur, Kacper Paśko, Krystian Kuchnia (70′ Ihor Ivaniuk) – Benedykt Piotrowski, Szymon Kądziołka, Michał Opalski (70′ Maciej Gielar) – Karol Wojtyło (75′ Mikołaj Krawczyk-Demczuk), Michał Musik (55′ Nikodem Skoczylas), Ramil Mustafaev

Trener Michał Kordas: Mecz przeciwko Legii miał zmienny przebieg. W pierwszej połowie, przy wysokim tempie gry, stworzyliśmy sobie sporo sytuacji bramkowych i powinniśmy schodzić do przerwy, prowadząc. Natomiast to gospodarze byli bardziej konkretni, wychodząc na jednobramkowe prowadzenie. W drugiej części Legia wykorzystując nasze błędy, potwierdziła większą dojrzałość i doświadczenie. Szczególnie sposób, w jaki przerywali nasze ataki, jest lekcją, która nas rozwija. Cieszą kolejne debiuty i minuty młodszych zawodników. Życzymy także szybkiego powrotu do zdrowia Nikodemowi Skoczylasowi.

Najnowsze aktualności