U15 II - Stal Rzeszów – JKS SMS Jarosław 02-10-2021, fot. K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Grała Akademia: Partnerskie granie, rezerwy z „dubletem” zwycięstw. Kolejny tydzień gier Akademii za nami!

wtorek, 05/10/2021

Za nami pełny tydzień z meczami Akademii, w którym zespoły zmierzyły się w swoich ligach i turniejach. A zatem co wydarzyło się w poprzednim tygodniu? Zespoły U-10 oraz U-11 wybrały się na turniej do Jasła oraz Leżajska. Z kolei drużyna U-14 i U-15 wciąż pozostają niepokonane w swoich ligach. Rezerwy Stali dwukrotnie wygrały 5-0 w Okręgowym Pucharze Polski oraz rozgrywkach ligowych, a zespół U-12 rozegrał dwa mecze derbowe – z Resovią oraz UKS SMS Rzeszów, z którą ostatnio Akademia Piłkarska Stali Rzeszów podpisała list intencyjny.

2 października 2021

U-10: TURNIEJ w Jaśle

Kadra Stali Rzeszów: Stanisław Lorek, Stanisław Krauze, Maksymilian Januś, Iwo Olearka, Olaf Augustyniak, Alex Waltoś, Michał Magierło, Kacper Kuś, Marcin Tarnowski

Trener Artur Sienkiewicz: Drużyna otrzymała możliwość rywalizacji z drużynami z regionu (Tarnów, Gorlice, Jasło, Gawłuszowice, Lesko). W naszej grze, a w szczególności w pierwszych meczach brakowało elementu, który powinien być rzeczą oczywistą – zaangażowania. W chwili kiedy drużyna skupiła się wyłącznie na celu, jaki sobie założyliśmy, byliśmy w stanie nawiązać rywalizację z rywalem. Koncentracja i wewnętrzna motywacja to elementy do poprawy na przyszłość. Na szczególne wyróżnienie zasługuje nasz bramkarz – Stanisław Lorek. Widać efekty pracy pod okiem naszych trenerów bramkarzy, a forma Staszka regularnie rośnie.

3 października 2021 – 10:00

U-11: TURNIEJ w Leżajsku

U11 - Turniej 04.09.2021, fot. K.Krupa
fot. Krzysztof Krupa

Kadra Stali Rzeszów: (1) Patryk Smuga, Błażej Bandzyra, Michał Ciuba, Julek Pikuła, Tristan Gromek, Marcel Hoszko, Dawid Bielak, Filip Wojnar, Igor Pytko (2) Gabriel Hoszko, Olaf Wróbel, Krystian Bieniek, Hubert Nowak, Emil Czerwonka, Filip Orłowski, Michał Matuszek, Aleksander Sobek, Hubert Rak

Trener Marcin Skiba: Kolejny turniej ligowy za nami. Tym razem udaliśmy się do Leżajska, gdzie każdy zespół rozegrał 4 mecze po 20 minut. Dobra postawa obu drużyn, chłopcy kolejny raz pokazują, że gdy są skoncentrowani i zaangażowani w grę, są w stanie dominować w spotkaniu od pierwszej do ostatniej minuty.

29 września 2021 – 16:00

U-12: Resovia Rzeszów – Stal Rzeszów

U12 - UKS SMS Rzeszów – Stal Rzeszów 02-10-2021, fot. K.Krupa
fot. Krzysztof Krupa

Kadra Stali Rzeszów: Oskar Żebrakowski, Maciej Wolski, Mateusz Szarek, Szymon Siekaniec, Mateusz Poczekajło, Allan Mendryk, Michał Mazur, Gabriel Hoszko, Maciej Lech, Stanisław Nowak, Wiktor Mierzejewski, Filip Grochowianka, Jan Frąc, Natan Szczoczarz

Trener Tomasz Patryn: W meczu derbowym często u młodych chłopców pojawia się niepotrzebnie lekki stres, co wpływa na większą ilość popełnianych błędów. Na samym początku meczu daliśmy się zaskoczyć kontratakiem, po którym straciliśmy pechowo bramkę, a drużyna Resovii wycofała się i ciężko było nam się przebić przez ich zorganizowane szyki obronne. Po indywidualnej akcji i pięknym uderzeniu w okienko Mateusza Poczekajło, na przerwę zeszliśmy z wynikiem remisowym. W drugiej połowie narzuciliśmy o wiele lepsze tempo gry, czego efektem była większa ilość sytuacji bramkowych i ostatecznie derby zakończyliśmy zwycięstwem.

2 października 2021 – 10:00

U-12: UKS SMS Rzeszów – Stal Rzeszów

Kadra Stali Rzeszów: Stanisław Nowak, Maciej Wolski, Mateusz Szarek, Mateusz Poczekajło, Wiktor Mierzejewski, Allan Mendryk, Filip Grochowianka, Maciej Lech, Natan Szczoczarz, Oskar Żebrakowski, Szymon Siekaniec, Michał Mazur, Jan Frąc, Łukasz Cabaj

Trener Tomasz Patryn: Z naszą szkółką partnerską zajmującą 2. miejsce w lidze rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie. Po wyciągnięciu wniosków z pierwszego meczu, gdy mieliśmy problemy z zakładaniem pressingu w zorganizowany sposób, dziś nasi chłopcy poprawili ten element, sprawiając zawodnikom SMS-u duże problemy w wyprowadzaniu piłki ze swojej połowy. Pomimo niekorzystnego wyniku, drużyna przeciwna przez pełny czas gry próbowała konsekwentnie rozgrywać od swojej bramki, podejmując duże ryzyko, czasem nawet kosztem straconej bramki, za co należą się jej brawa.

3 października 2021 – 15:00

U-13: Stal Rzeszów – AP Beniaminek Krosno 1-4

D1D - Stal Rzeszów - Stal Stalowa Wola, 2021-08-21, fot. K.Krupa
fot. Krzysztof Krupa

Bramka: Filip Tarkowski (asysta: Mateusz Poczekajło)

Trener Paweł Tomkiewicz: Brak sędziego spowodował, że nikt nie czuł atmosfery meczu. Uważam, że brakowało nam zaangażowania. Wiemy, że przeciwnik piłkarsko wygląda bardzo dobrze i powinniśmy nadrabiać mecz charakterem. Mieliśmy pomysł na mecz, ale po raz kolejny na cztery stracone bramki, jedna wpadła po dobrej grze przeciwnika, a reszta to nasze błędy. Piłka nożna to gra błędów i liczę, że w sobotę w Stalowej Woli będziemy mieli nieco lepsze podejście.

3 października 2021 – 17:00

U-13 II: Stal Rzeszów – Ekoball Sanok 1-1

D1 A - Stal Rzeszów - AP Stalowa Wola, 19-06-2021, fot. K.Krupa
fot. Krzysztof Krupa

Bramka: samobójcza

Trener Paweł Tomkiewicz: Mecz widziałem z nieco innej perspektywy niż zawsze i mogłem zobaczyć szczegóły, których nie widać tak dobrze zza linii bocznej. Uważam, że w tym meczu naszym największym przeciwnikiem był nasz brak umiejętności technicznych, które wpływały na to, że nie tworzyliśmy wielu sytuacji pod bramką przeciwnika. Praca nad techniką w większej mierze w zakresie samodoskonalenia będzie kluczowa, jeśli chodzi o rozwój indywidualny zawodników.

2 października 2021 – 10:00

U-14: DAP Dębica – Stal Rzeszów

U14 - Karpaty Krosno - Stal Rzeszów 25-09-2021, fot. K.Krupa
fot. Krzysztof Krupa

RELACJA Z TEGO MECZU TUTAJ.

Kadra Stali Rzeszów: Mateusz Grodzki – Miłosz Stolarski, Hubert Leniart, Borys Patrzyk, Patryk Dydak, Aleks Michalik, Sebastian Mazgaj, Sebastian Kula, Daniel Węgrzyn, Jakub Kaczówka, Jakub Kucharski, Igor Polak, Karol Ziajka, Filip Sonntag, Szymon Kaźmierak, Antoni Tarkowski

Trener Maciej Seroka: Jestem zadowolony z tego, że chłopaki przez 80. minut nie popadali w samozachwyt i graliśmy przez ten czas konsekwentnie. Zdarzały się także błędy, jak na przykład ten przy straconej bramce, ale są to takie małe szczegóły, które musimy poprawiać. Moi zawodnicy mają dopiero 13. lat, więc rzeczy do zrobienia z nimi w procesie treningowym mamy bardzo dużo.

3 października 2021 – 10:00

U-14 II: Stal Rzeszów – Płomień Trześń

U12 - UKS SMS Rzeszów – Stal Rzeszów 02-10-2021, fot. K.Krupa
fot. Krzysztof Krupa

WALKOWER – PRZECIWNIK NIE STAWIŁ SIĘ NA MECZU.

2 października 2021 – 10:00

U-15 II: Stal Rzeszów – JKS SMS Jarosław

Kadra Stali Rzeszów: Kevin Szurlej, Krzysztof Marczak, Karol Stopa, Sebastian Kuźniar, Adam Zacharyasz, Maciej Kajzer, Maksymilian Kaczor, Patryk Wolański, Patryk Augustyn, Wiktor Hatalski, Maksymilian Kopczyński

Trener Paweł Starzak: W tym spotkaniu pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Nie powielamy już tych błędów, które miały miejsce na początku rozgrywek. Gramy dokładniej, szybciej i finalizacja jest już bardziej efektywna. Kolejny mecz zagramy u siebie i mam nadzieję, że będzie to jeszcze lepsze widowisko.

2 października 2021 – 12:00

CLJ U-15: Sandecja Nowy Sącz – Stal Rzeszów 0-2

Bramki: Kacper Plichta 38., Evan Dworak 52.

Skład Stali Rzeszów: Fabian Głąb (65′ Nikodem Proczek) – Daniel Jurkiewicz, Szymon Pukała (65′ Mateusz Leniart), Oliwier Urbaniak, Michał Synoś – Antoni Małecki (55′ Mateusz Surmiak), Jakub Wnęczak (75′ Kacper Fusiarz), Jakub Sadowski (63′ Igor Majkut), Evan Dworak (78′ Jakub Koszuliński) – Kamil Koczera, Kacper Plichta (79′ Karol Delikat)

Trener Krzysztof Hus: Jestem bardzo zadowolony z tego meczu, szczególnie ze względu na to, że pod nieobecność zawodników, którzy zazwyczaj decydowali o wyglądzie naszej gry (powołania do drużyny U-17 i kontuzje – przyp. red.) dziś kolejna grupa zawodników stanęła na wysokości zadania i decydowała o tempie i jakości naszej drużyny. Na szczególne wyróżnienie zasługują Kacper Plichta, Kuba Wnęczak i Evan Dworak. Od pierwszych minut przeważaliśmy w tym spotkaniu, ale dopiero po korektach w przerwie meczu i uwypukleniem się naszej gry w ataku pozycyjnym, można powiedzieć, że przejęliśmy nad nim całkowicie kontrolę. W Centralnej Lidze Juniorów jesteśmy po pierwszej serii spotkań z każdym z przeciwników i wydaje mi się, że naszym zawodnikom należą się miłe słowa. Drużyna we wszystkich siedmiu rozegranych do tej pory meczach zdobyła komplet punktów, tracąc przy tym jedynie dwa gole.

2 października 2021 – 14:00

U-16 II: MKS Osława Zagórz – Stal Rzeszów 0-2

U15 II - Stal Rzeszów – JKS SMS Jarosław 02-10-2021, fot. K.Krupa

Bramki: Marcin Bacza 1., Franciszek Chmielowski 22.

Skład Stali Rzeszów: Miłosz Zdeb, Szymon Serwiński, Franciszek Chmielowski, Kamil Głąb, Mikołaj Mosur (60′ Kacper Białorudzki), Mateusz Kucharski, Filip Nosarzewski (55′ Jakub Ostrowski), Aleksander Zawiła (46′ Sebastian Balawejder), Marcin Bacza, Mateusz Puliński, Dominik Oreńczuk

Trener Paweł Starzak

3 października 2021 – 12:30

U-16: Stal Rzeszów – SMS Siarka Tarnobrzeg 4-0

U16 – Stal Rzeszów – Resovia Rzeszów , 2021-09-04, fot. K.Krupa

Bramki: Tomasz Sędzimir 45., Bartosz Dubiel 61., 76., Szymon Wrona 67.

Skład Stali Rzeszów: Szymon Maziarz (46′ Oskar Barzyk) – Xavier Walat (65′ Michał Bania), Szymon Wrona (70′ Kacper Woźniak), Igor Kierys (40′ Tomasz Sędzimir), Kacper Kopytyński, Maciej Kulczycki (60′ Jakub Siara), Jakub Bartoszek, Filip Tereszkiewicz, Aleksy Piorun, Maciej Wilk (46′ Bartosz Dubiel), Krystian Głodowski

Trener Bartosz Stępień: To był spotkanie, w którym od początku narzuciliśmy swoje warunki i do samego końca nie oddaliśmy inicjatywy. W początkowych fragmentach wkradała się w nasze poczynania drobna niedokładność, jednak z każdą minutą zyskiwaliśmy większy spokój i pewność siebie. Konsekwentnie realizowaliśmy nasz pomysł na grę, co przyniosło zwycięstwo. Brawa dla chłopców za dobry występ.

3 października 2021 – 12:00

CLJ U-17: Wisła Puławy – Stal Rzeszów 3-1

Bramki: Antoni Hawryło 32., Jakub Welter 53., Leonard Brykowski 79. – Patryk Mazur 65.

Skład Stali Rzeszów: Kacper Grygiel – Kamil Mazur, Jakub Kensy, Kamil Wyrwas (79′ Filip Nilipiński), Benedykt Piotrowski – Szymon Kądziołka, Patryk Mazur, Szymon Łyczko (83′ Oliwier Galara) – Marcel Kowalewski, Szymon Baj (62′ Mateusz Małek), Kacper Gołda (57′ Patryk Kmieciak)

Trener Łukasz Cabaj

3 października 2021 – 12:00

CLJ U-18: Stal Rzeszów – Warta Poznań 5-1

Bramki: Franciszek Polowiec 15., Aleksander Okoń 21., Karol Wojtyło 77., Michał Musik 81., 90+3. – Jakub Nęcka 29.

Skład Stali Rzeszów: Kacper Ważny – Miłosz Kaczor, Marcin Kaczor, Kacper Paśko, Krystian Kuchnia – Franciszek Polowiec, Radosław Bąk (60′ Mikołaj Liszka), Michał Opalski (77′ Ihor Ivaniuk) – Karol Wojtyło, Mikołaj Krawczyk-Demczuk (60′ Michał Musik), Aleksander Okoń (85′ Norbert Drążek)

Trener Maciej Tokarczyk: Gratuluję zwycięstwa moim zawodnikom. Był to mecz, w którym przez większość fragmentów byliśmy przy piłce w ataku pozycyjnym. Kluczem do zwycięstwa była cierpliwość i koncentracja w momencie straty piłki.

2 października 2021 – 16:00

U-19: AP Ziomki Rzeszów – Stal Rzeszów 2-5

Rudnianka Rudna Wielka - Stal Rzeszów U17B 01-05-2021, fot. K.Krupa
fot. Krzysztof Krupa

Bramki: Seweryn Zając 45+1., Rafał Dull 60. – Szymon Gruszczyński 40., 48., 72., 74., Mateusz Popiela 53.

Skład Stali Rzeszów: Mateusz Bulman – Jakub Pelc, Adrian Sajdak, Kacper Krupa, Gabriel Furdak – Dawid Maliczowski (60′ Oskar Szymański), Mateusz Popiela, Michał Lipski (60′ Krystian Grzesik) – Patryk Pilawski (46′ Franciszek Pawłowski), Szymon Gruszczyński, Łukasz Trzyna (46′ Maksymilian Kuzio)

Trener Dariusz Jarecki: Gratuluje chłopakom dzisiejszego występu, ponieważ na trudnym boisku przeprowadzili kilka fajnych akcji i zdobyli bramki po przepracowanych schematach w ciągu tygodnia. Cieszy to, że kiedy przeciwnik łapał kontakt, to potrafiliśmy wrzucić jeszcze wyższy bieg i szukaliśmy następnych goli.

30 września 2021 – 16:30

II RUNDA PUCHARU POLSKI

Rezerwy: Stal II Rzeszów – Galicja Chmielnik 5-0

Stal II Rzeszów - Sokół Sokołów Małopolski 2021-05-29, fot. K.Krupa
fot. Krzysztof Krupa

Bramki: Szymon Mazur 20., Szymon Jarema 31., Kamil Kabaciński 51., Emile Jonathan Engamba 72., Patryk Stulin 81.

Skład Stali Rzeszów: Miłosz Zdeb (46′ Wiktor Skrzyński), Jakub Wanowicz, Maksymilian Suknarowski, Szymon Mazur (63′ Maciej Makarski), Szymon Jarema, Emile Jonathan Engamba, Dawid Ostrowski, Kamil Kabaciński (68′ Taras Vakhovych), Kacper Cesarz (46′ Mateusz Popiela), Mikołaj Kłótkowski (55′ Nikodem Skoczylas), Piotr Pitrus (75′ Patryk Stulin)

Trener Karol Wójcik

3 października 2021 – 15:00

Rezerwy: Stal II Rzeszów – LKS Wola Dalsza 5-0

Stal II Rzeszów - Strumyk Malawa 09-05-2021, fot.K.Krupa
fot. Krzysztof Krupa

Bramki: Dariusz Jarecki 20., Patryk Stulin 22., Dariusz Jarecki 41., Sławomir Szeliga 48., Wiktor Skrzyński 56.

Skład Stali Rzeszów: Wiktor Skrzyński – Sławomir Szeliga, Maksymilian Suknarowski (62′ Emile Jonathan Engamba), Patryk Stulin (46′ Szymon Mazur), Nikodem Skoczylas (73′ Kamil Kabaciński), Dariusz Jarecki, Mateusz Michasiewicz (65′ Maciej Makarski), Kacper Kołodziej, Mikołaj Mazur, Taras Vakhovych (70′ Dawid Ostrowski), Mikołaj Kłótkowski (59′ Szymon Jarema)

Trener Karol Wójcik

Najnowsze aktualności