WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Najlepsze rzeszowskie akademie łączą siły. Ziomki Rzeszów, SMS Rzeszów i Akademia Rzeszów będą współpracować z Akademią Piłkarską Stali Rzeszów

piątek, 01/10/2021

Akademia Piłkarska Stali Rzeszów podpisała list intencyjny z trzema rzeszowskimi akademiami piłkarskimi – Ziomkami Rzeszów, SMS Rzeszów i Akademią Rzeszów. Porozumienie pozwoli na współpracę najlepszych akademii w Rzeszowie na poziomie wymiany wiedzy i doświadczenia oraz poszerzania oferty szkoleniowej.

Akademie, z którymi podpisaliśmy list intencyjny, są świetnie zorganizowane. Odznaczyły się bardzo mocno na regionalnym rynku. Ich zawodnicy grają na wysokim poziomie rozgrywkowym, dlatego chcemy między sobą wymieniać wiedzę i doświadczenia w celu poszerzenia oferty szkoleniowej dla naszych zawodników – powiedział Mateusz Maciejewski dyrektor Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów.

Jako SMS Rzeszów istniejemy od września 2018 roku. Na tę chwilę zrzeszamy 85 chłopców w rocznikach 2007, 2008, 2009 i 2010. Istniejemy na rynku od niedawna, ale już możemy pochwalić się czterema transferami naszych zawodników z rocznika 2007 do zespołów łódzkich. Naszym priorytetem od samego początku jest jednostka, tak aby miała szansę w przyszłości zaistnieć. Wierzymy, że ta współpraca będzie korzystna dla wszystkich Akademii oraz, że wspólnych pomysłów będzie coraz więcej z każdym rokiem, co przełoży się na szkolenie zawodników, co jest dla nas priorytetem – dodał Krzysztof Szpond, trener w SMS Rzeszów.

Jako Akademia Piłkarska Rzeszów działamy na terenie Rzeszowa od 2012 roku. Obecnie w kategoriach od U-4 do U-12 trenuje u nas około 80 dzieci. Korzystamy z obiektów miejskich Orlik oraz sztucznego boiska w Nowej Wsi. Dzięki współpracy ze Stalą Rzeszów chcemy jeszcze bardziej rozwijać się jako Akademia i mamy nadzieję, że współpraca będzie owocna dla obu stron – stwierdził Arkadiusz Dąbek, koordynator Akademii Piłkarskiej Rzeszów.

Akademia Piłkarska Ziomki Rzeszów powstała w 2010 roku – jesteśmy na rzeszowskim rynku od 11 lat. W naszej akademii trenuje teraz ponad 300 zawodników – od juniora młodszego. Nasza Akademia jest również certyfikowaną szkółką Polskiego Związku Piłki Nożnej ze srebrnym certyfikatem – dodał Maciej Baran, Prezes Akademii Ziomki Rzeszów.

Najnowsze aktualności