WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Dokończyć dzieło

środa, 23/06/2021

Drużyna Stali Rzeszów U-19 zmierzy się dzisiaj z Koroną Kielce, by wywalczyć awans do Centralnej Ligi Juniorów U-18. Stalowcy mierzyli się z Koroną na Hetmańskiej w zeszłym tygodniu i wyszli z tego pojedynku zwycięsko, ale teraz czeka ich wyjazdowe spotkanie w Kielcach.

Spotkanie obu drużyn będzie ostatnim meczem w sezonie 2020/2021 w Lidze Makroregionalnej U-19. Koroniarze obecnie znajdują się na przedostatnim miejscu w lidze z dorobkiem 12 punktów, natomiast biało-niebiescy liderują w tabeli, mając zgromadzonych 30 punktów. Miejscowi mogą jedynie powalczyć o awans na szóstą lub piątą lokatę w ligowej tabeli przy korzystnych wynikach w meczu Motoru Lublin z Resovią czy Sandecji Nowy Sącz z Górnikiem Łęczna. W przypadku zwycięstwa Orlęt Kielce z Garbarnią Kraków drużyna Korony Kielce może awansować nawet na czwarte miejsce przy korzystntch wynikach w wyżej wymienionych spotkaniach, co pokazuje niewielkie różnice punktowe między miejscami 4-8. Zespół trenera Tokarczyka musi zwyciężyć, by wywalczyć awans do CLJ-ki albo w przypadku remisu liczyć na korzystny rezultat w meczu Motoru Lublin z Resovią oraz Sandecji Nowy Sącz z Górnikiem Łęczna. – Ja nie kalkuluje tabeli. Po prostu skupiamy się na kolejnym meczu i to jest jeden z naszych dwóch finałów i chcemy go wygrać. Wszystko jest w naszych rękach, więc tutaj nie ma co kalkulować – podkreślał trener Maciej Tokarczyk przed spotkaniem z Sandecją Nowy Sącz.

fot. Robert Skalski

Liga Makroregionalna U-19 powstaje co pół roku z lig wojewódzkich i awansuje z niej do Centralnej Ligi Juniorów U-18 jeden zespół, a reszta spada. Wierzę, że ten mecz jest dla każdego z nas tak samo ważny, jak wszystkie poprzednie. Tylko tak możemy osiągać nasze cele powiedział Mikołaj Łuczak, trener Stali Rzeszów U-19.

W pierwszym meczu Stali Rzeszów z Koroną Kielce to drużyna trenera Tokarczyka wyszła z pojedynku zwycięsko, wygrywając wówczas 2-1 na Hetmańskiej. Stalowcy prowadzenie objęli już w 8. minucie, kiedy piłkę w siatce umieścił Rafał Walas, a w 27. minucie prowadzenie na 2-0 podwyższył Filip Leśniak. Bramkę kontaktową dla gości w 63. minucie zdobył Marek Kozubek. – Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, był to bardzo trudny mecz. Moim zawodnikom należą się jednak słowa uznania za postawę. Dużą rolę odegrali w tym meczu zmiennicy, co po raz kolejny pokazuje, jak szeroką kadrą dysponujemy – podkreślał po tym meczu trener Tokarczyk.

fot. Robert Skalski

W drużynie Korony Kielce prowadzonej przez trenera Marcina Koziora rzuca się w oczy, że do bramki rywali nie strzela kilku zawodników, a często duża część składu. Do tego Scyzorycy będąc na przedostatnim miejscu w tabeli, nie stracili najwięcej bramek, ale z kolei po Orlętach Kielce strzelili ich najmniej. Dotychczasowy bilans bramkowy Korony to 15-25. Biało-niebiescy strzelili w tym sezonie 38 bramek, tracąc przy tym 20. Trener Tokarczyk często podkreśla w swoim zespole dojrzałość zawodników i kolektyw, wskazując to jako jeden z największych atutów, co drużyna udowadniała, chociażby w meczu z Garbarnią Kraków, gdzie do 73. minuty przegrywała 0-2, a na koniec spotkania wygrała 3-2 czy kiedy ostatnio wygrała 3-0 z Sandecją Nowy Sącz w bardzo ważnym spotkaniu, pokazując prawdziwy charakter. – Dwa aspekty są dla mnie najbardziej kluczowe: pierwszy z nich to taka dojrzałość zespołowa, relacja wewnątrz i kolektyw. Zawodnicy wraz ze sztabem stworzyli naprawdę mocną grupę osób. Tak naprawdę podczas tego sezonu mieliśmy kilka trudnych chwil, z których często wychodziliśmy zwycięsko – podkreślił Tokarczyk.

Przed spotkaniem wypowiedzi przedmeczowej udzielił Mikołaj Łuczak, asystent pierwszego trenera Stali Rzeszów U-19. Wypowiedział się o atmosferze, jaka panuje w drużynie, nastawieniu oraz jakiego meczu można się spodziewać.

Jako sztab spodziewamy się przede wszystkim, że nasi zawodnicy będą realizowali wspólnie ustalone zadania i na nich skoncentrują swoją uwagę.

Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra, cieszymy się każdą wspólną jednostką, zdając sobie sprawę z tego, że znajdujemy się na finiszu sezonu i dla niektórych są to ostatnie chwile w piłce młodzieżowej. Kwestia nastawienia nie ulega zmianie względem poprzednich spotkań, wszyscy koncentrujemy się na swoich zadaniach.

fot. Robert Skalski

Trener Maciej Tokarczyk przed tym spotkaniem udzielił krótkiego wywiadu, w którym mówił o rozwoju zespołu, jego wyzwaniach czy drodze, jaką z nim przeszedł. Rozmowa znajduje się tutaj.

Do tego meczu szykujemy się podobnie jak do poprzednich. Oczywiste jest, że ten mecz jest istotny. Natomiast wszyscy mamy chłodne głowy. Jesteśmy gotowi, aby wyjść, zrealizować zadania i zagrać dobry mecz. Wierzę głęboko, że taka postawa da nam zwycięstwo zakończył Tokarczyk.

OSTATNIE PIĘĆ SPOTKAŃ KORONY KIELCE U-19: PPPRZ

OSTATNIE PIĘĆ SPOTKAŃ STALI RZESZÓW U-19: ZZPZZ

Bilans Korony Kielce U-19 u siebie: 2 Z – 2 R – 2 P – 8 punktów (bilans bramkowy: 8-12)

Bilans Stali Rzeszów U-19 na wyjazdach: 4 Z – 0 R – 2 P – 12 punktów (bilans bramkowy: 17-15)

Pierwszy gwizdek w dzisiejszym spotkaniu Korony Kielce ze Stalą Rzeszów wybrzmi o godzinie 17:00 w Kielcach.

Najnowsze aktualności