Komunikaty

Zmiany w strukturach Akademii Piłkarskiej Stal Rzeszów

środa, 10/08/2022

Letnia przerwa między rozgrywkami została wykorzystana do zmian w strukturach Akademii Piłkarskiej Stal Rzeszów. Po podsumowaniu wykonanej już pracy przygotowany został plan dotyczący strategii sportowej na następne lata. Kładąc nacisk na kompetencje, ciężką pracę oraz większą specjalizację w szkoleniu zawodników, struktury Akademii zostały wzmocnione wiedzą i doświadczeniem nowych osób.

Rozwijająca się organizacja potrzebuje coraz większej liczby specjalistów, węższych kompetencji z danej specjalizacji oraz mocniejszego scalenia pojedynczych działań w obszarach, w których zawodnik funkcjonuje w naszym Klubie. Dlatego dokonaliśmy pewnych korekt w strukturze klubupowiedział Rafał Kalisz, Prezes Stali Rzeszów.

Pierwszym krokiem jest zbudowanie mocnego środowiska do weryfikacji młodych zawodników z Akademii lub „nieoczywistych” zawodników z rynku na poziomie piłki seniorskiej, którzy przejdą przez proces treningowy w drugiej drużynie Stali. Kolejne kroki to rozdzielenie piłki małej i dużej w naszej Akademii, a także stworzenie toków indywidualnych dla najlepszych, których kluczem będzie zarządzanie ich czasem między obowiązkami a wypoczynkiemdodał sternik biało-niebieskich.

Osobą, która ma za zadanie koordynować ww. aspekty w kontekście rozwoju sportowego jest Sebastian Krzepota, pełniący od nowego sezonu rolę Dyrektora ds. Strategii Sportowej.

W nowym sezonie chcemy się skupić m.in. na zbudowaniu drugiej drużyny jako dobrego środowiska dla młodych zawodników, którzy przechodzą przez proces szkolenia w Akademii. Zaczynamy od tworzenia solidnych podstaw związanych z kompetencjami, doświadczeniem i autorytetem sztabu, który będzie budowany wokół zawodnika Stali Rzeszów – trenera Sławomira Szeligi. Może on liczyć na wsparcie trenerów, którzy już pracowali w Klubie wcześniej, jak Maciej Tokarczyk, Miłosz Kowalski, Dariusz Jarecki, fizjoterapeuta Grzegorz Gomulec, ale również nowych osób, które mają duże doświadczenie w piłce młodzieżowej oraz seniorskiej, a mam tu na myśli trenera bramkarzy Macieja Krzyształowicza oraz trenera przygotowania motorycznego Tomasza Grudzińskiegopowiedział Sebastian Krzepota.

Maciej Krzyształowicz odpowiadał za wyszkolenie m.in. Kacpra Tobiasza, Bartosza Klebaniuka czy Pawła Szajewskiego, a Tomasz Grudziński szkolił choćby Rafała Wolskiego, Daniela Łukasika, Michała Żyro, Mateusz Wieteskę, Sebastiana Walukiewicza, Patryka Klimalę, Sebastiana Szymańskiego czy Radosława Majeckiego.

Wsparciem dla tej grupy w Klubie będzie osoba Dyrektora Sportowego Jarosława Fojuta, Dyrektora Akademii w piłce dużej Mateusza Maciejewskiego oraz Dyrektora Departamentu Bramkarzy Radosława Hołubca. Mnie została zaproponowana ciekawa rola, z czego bardzo się cieszę. Praca, kompetencje i ludzie, którzy mają determinację, to są obszary, na które chcę stawiać w tym wyzwaniudodał Sebastian Krzepota.

Wspomniany wcześniej Mateusz Maciejewski od teraz będzie odpowiadał za piłkę 11-osobową (tj. U14-U19 oraz zespół Stali II Rzeszów). Dyrektorem w piłce małej (tj. U6-U13) został natomiast Krzysztof Hus, który dotychczas był koordynatorem szkoleniowym w ww. kategoriach, a także trenerem rocznika 2007.

Najnowsze aktualności