WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Zgrupowanie z pierwszą drużyną okiem Radosława Dąbrowskiego

poniedziałek, 26/07/2021

Wychowanek Stali Rzeszów – Radosław Dąbrowski już od dłuższego czasu zapraszany jest na treningi z pierwszą drużyną. Tym razem trener Daniel Myśliwiec zdecydował się zabrać młodego bramkarza na zgrupowanie w Sanoku z pierwszym zespołem w dniach 19-23 lipca. Radosław po obozie opowiedział o współpracy z bramkarzami pierwszej drużyny, jak z jego perspektywy wyglądał obóz czy jak przygotowuje się do nadchodzącego sezonu w Centralnej Lidze Juniorów.

fot. Robert Skalski

Radosław Dąbrowski o treningach bramkarskich na obozie w Sanoku

Podczas obozu trenowaliśmy dwa razy dziennie – rano na boisku, po południu na siłowni. Trenowaliśmy z trenerem Nalepą zgodnie z mikrocyklem, który realizowaliśmy przed obozem, więc sporej różnicy między treningami na obozie a na co dzień nie było. W trakcie treningów bramkarskich pracowaliśmy nad wszystkimi elementami – od gry nogami aż po grę jeden na jeden. Uważam, że dobrze wykorzystaliśmy ten czas.

… o tym, co dają mu treningi z pierwszą drużyną

Treningi z pierwszym zespołem dają mi przede wszystkim ciągły rozwój na wyższym poziomie, bo mam okazję trenować z doświadczonymi zawodnikami. Dzięki temu na każdym treningu zauważam jakie elementy mogę poprawić i czego nowego mogę się nauczyć.

Stal Rzeszów U19 - Orlęta Kielce 16-05-2021, fot K.Krupa
fot. Krzysztof Krupa

… o treningach z Wiktorem Kaczorowskim i Gerardem Bieszczadem

Wiktor jest młodym, bardzo dobrze rozwijającym się bramkarzem i myślę, że daleko zajdzie w piłce, Gerrard natomiast ma bardzo duże doświadczenie, co na pozycji bramkarza odgrywa gigantyczną rolę. Treningi z tą dwójką dają mi szanse rozwoju na każdej płaszczyźnie – zarówno piłkarskiej, motorycznej, jak i mentalnej. Gerard daje mi bardzo dużo wskazówek i chce przekazać mi jak najwięcej wiedzy ze swojego doświadczenia. Takie wskazówki są przydatne i pomagają mi zmienić perspektywę myślenia w różnych sytuacjach.

… o tym, jakim trenerem jest Grzegorz Nalepa

Trener Nalepa jest jedną z osób, u których zaczynałem swoją przygodę na bramce. Znam się z nim, odkąd skończyłem 9 lat. To jemu zawdzięczam wiele umiejętności, które dziś posiadam. Nasza współpraca przebiega wzorowo. Jest czas, kiedy możemy się pośmiać, ale też jest czas na ciężką pracę.

… o przygotowaniach do nadchodzącego sezonu

Ciężko trenuje i staram się udoskonalić jak najwięcej elementów w swojej grze tak, aby w trakcie sezonu koledzy z zespołu mogli na mnie liczyć. Podczas przygotowań przywiązuje sporą uwagę do gry nogami i gry na przedpolu, którą chcę jeszcze poprawić.

Stal II Rzeszów trening, 17.10.2020 fot. Krupa
fot. Krzysztof Krupa

Najnowsze aktualności