Wejść na właściwą ścieżkę

sobota, 01/05/2021

Dzisiaj zawodników trenera Łukasza Cabaja czeka kolejny sprawdzian. O godzinie 14:30 zmierzą się w Centralnej Lidze Juniorów z Wisłą Kraków. Młodzi Stalowcy będą chcieli pokazać charakter i powalczyć na Hetmańskiej 69 o kolejne ligowe punkty.

Wisła Kraków, którą prowadzi trener Marcin Pluta, sezon w CLJ-ce rozpoczęła od derbowej porażki z Hutnikiem Kraków, a już w 2. kolejce mierzyła się właśnie ze Stalą Rzeszów w Krakowie, gdzie drużyna, przegrywając 3-0 do przerwy, potrafiła wyrównać wynik meczu na 3-3, ale ostatecznie przegrała 5-3. Wówczas wszystkie bramki dla Stali zdobył Aleksander Okoń. – Wynik rozczarowuje, jednak jestem zadowolony z charakteru, jaki pokazali zawodnicy. Po słabym starcie przegrywaliśmy 3-0, bramka do szatni dała nadzieję. Po przerwie mocno ruszyliśmy na Wisłę, czego efektem były kolejne bramki. Szkoda karnego, ale taki jest sport. Zawodnicy pokazali prawdziwy Stalowski charakter. Myślę, że wygrała drużyna, która popełniła mniej błędów. My wciąż pracujemy, żeby je wyeliminować i musimy poprawić swoją skuteczność. – mówił po tym spotkaniu trener Łukasz Cabaj. Następnie Wiślacy mierzyli się z Górnikiem Łęczna, gdzie wygrali równie wysoko, bo aż 4-1. Natomiast w ostatniej kolejce znów polegli w derbowym pojedynku z Hutnikiem Kraków (1-4).

Biało-niebiescy będą chcieli dopisać kolejne trzy punkty do tabeli, gdyż po pięciu spotkaniach mają ich zaledwie trzy, zajmując przy tym miejsce spadkowe w Centralnej Lidze Juniorów. Za nimi jest tylko Górnik Łęczna, który rozegrał cztery spotkania, a już dziś o godzinie 10:00 zmierzy się z Motorem Lublin na własnym obiekcie. Wisła po czterech rozegranych meczach w tabeli zgromadziła 6 punktów, dzięki czemu znajduje się na 5. miejscu, tracąc do lidera ligi zaledwie cztery punkty. Różnice punktowe w CLJ-ce wydają się niewielkie, ale tak naprawdę każdy mecz jest tutaj ważny.

Pierwszy gwizdek w dzisiejszym meczu między Stalą Rzeszów a Wisłą Kraków na boisku bocznym na Hetmańskiej 69 wybrzmi już o godzinie 14:30.