Ważne zwycięstwo Stali Rzeszów U-14

wtorek, 15/06/2021

Zespół Stali Rzeszów U-14 pewnie wygrał ze Stalą Mielec 4-0. Dzięki temu zwycięstwu umocnił się na pozycji lidera. Jest to ważne zwycięstwo dla drużyny w kontekście zbliżających się baraży o Centralną Ligę Juniorów U-15.

Pierwsza połowa od samego początku układała się dla młodych Stalowców bardzo dobrze. Już w pierwszych minutach padały pierwsze strzały Dworaka czy Gołdy, które przelatywały obok bramki albo skutecznie wyłapywał je bramkarz mielczan. Biało-niebiescy starali się wykorzystywać szczególnie często grę przez lewą stronę boiska, skąd próbowali dośrodkowywać piłki na pole karne przyjezdnych. Goście upatrywali swoich sytuacji w kontrach, ale też próbowali pressingiem wymuszać błędy na defensywie Stali. W 5. minucie uderzenie Synosia z głowy z problemami wyłapał Kusak, który strzegł bramki przyjezdnych. Pierwszy strzał mielczan przypadł na 6. minutę, jednak Garboś uderzył obok słupka. Oba zespoły szukały swoich szans po stałych fragmentach gry, których w pierwszej połowie dla obu drużyn było dużo. Z upływem kolejnych minut przyjezdni spychali biało-niebieskich do defensywy, ale nie potrafili poważniej zagrozić.

W 20. minucie dobrze z okolic 25. metra uderzał zawodnik gości, ale na posterunku był Głąb i zbił piłkę na rzut rożny. Mielczanie również dobrze funkcjonowali w defensywie, jednak mieli momenty, kiedy wpuścili Stalowców do swojego pola karnego i pozwolili oddać strzały. Dużo na lewej stronie szarżował Evan Dworak i kreował sytuacje partnerom. W grze biało-niebieskich dało się także dostrzec wymienność pozycji i zejścia zawodników ze środka w boczne sektory boiska. Dużo w środku pola Stali dawał Łukasz Piwnicki, który rozprowadzał grę ze środka w boczne sektory boiska. Pod koniec połowy swoją sytuację z głowy miał również Plichta, jednak dobrze zdołała się wybronić defensywa Stali Mielec. Arbiter doliczył do pierwszej połowy minutę, ale nic więcej nie wydarzyło się na boisku i połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą połowę biało-niebiescy rozpoczęli od razu ofensywnie, a płaskiego dogrania Dworaka nie zamknął Plichta, uderzając obok słupka z okolic 5. metra. Później gra nieco się uspokoiła i przeniosła się głównie na prawą stronę. Defensywa Żurawi próbowała wychodzić wyżej i zmuszać gości do wycofania się, co skutkowało grą głównie na połowie Stali Mielec. Otwarcie wyniku nastąpiło w 50. minucie, kiedy Patryk Mazur pokusił się o rajd środkiem boiska i uderzył po długim słupku w boczną siatkę. Po bramce Stalowcy starali się zabezpieczyć tyły i bronili się większą ilością zawodników niż na początku. Przyjezdni dalej próbowali pressować, co nie okazywało się skuteczne.

Kolejna bramka padła w 61. minucie, a jej autorem był Kacper Gołda, który oddał mocny strzał w środek bramki, którego nie zdołał obronić bramkarz z Mielca. Przyjezdni sporadycznie kreowali swoje sytuacje w drugiej połowie i rzadko gościli pod bramką Stali. Mielczanie dobrą sytuację na bramkę mieli w 73. minucie, kiedy o strzał z rzutu wolnego pokusił się Gaj, ale dobrze interweniował bramkarz naszej drużyny. Z upływem kolejnych minut biało-niebiescy stwarzali sobie sytuacje pod bramką mielczan, ale brakowało wykończenia. Zawodnicy Stali często w drugiej połowie starali się wykorzystywać prawą stronę do gry i stamtąd szukali zejścia w pole karne. Po jednym z takich zejść na bramkę spróbował uderzyć Delikat, ale piłka powędrowała nad bramką. Na kolejną sytuację Karol nie musiał czekać długo i chwilę potem ją wykorzystał, strzelając na 3-0. Ostateczny cios nastąpił chwilę przed ostatnim gwizdkiem sędziego, a piłkę w siatce umieścił Kacper Kasza.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę na boiskach Stali Mielec o godzinie 13:30.

Stal Rzeszów – Stal Mielec 4-0 (0-0)

1-0 Patryk Mazur – 50’

2-0 Kacper Gołda – 56’

3-0 Karol Delikat – 79’

4-0 Kacper Kasza – 80+3’

Stal Rzeszów: Fabian Głąb – Szymon Pukała, Kacper Kasza, Evan Dworak, Patryk Mazur, Kamil Bartkowiak, Łukasz Piwnicki, Szymon Serwiński, Oliwier Urbaniak, Kacper Gołda, Michał Synos

Rezerwowi: Kewin Szurlej, Maciej Cynk, Kacper Plichta, Mateusz Surmiak, Karol Delikat, Mateusz Leniart, Antoni Małecki

Stal Mielec: Patryk Kusak – Gaj Brian, Jan Gancarz, Hubert Garboś, Norbert Parkosz, Jakub Posłuszny, Maksymilian Szady, Szymon Szlęk, Kacper Wołowiec, Kacper Woś, Bartosz Zabrzyski

Rezerwowi: Paweł Drożdż, Mikołaj Jaskot, Oliwier Krakowski, Olaf Leś, Dominik Michałek, Bartosz Pulak, Mateusz Skowron, Szymon Zaręba