U18 - Stal Rzeszów - Warta Poznań, 03-10-2021, fot. K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Warta rozbita, lider wciąż niepokonany. Raport biało-niebieskich z boisk CLJ-ki

wtorek, 05/10/2021

Kolejna kolejka Centralnej Ligi Juniorów w trzech kategoriach wiekowych; U-15, U-17 oraz U-19 dobiegła końca. Biało-niebiescy zmierzyli się z drużyną Sandecji Nowy Sącz, Wisłą Puławy oraz Wartą Poznań. Sprawdzamy, jak sobie poradzili w tej kolejce.

U18 - Stal Rzeszów - Warta Poznań, 03-10-2021, fot. K.Krupa

Na pierwszy ogień – Stal Rzeszów U-15, czyli wciąż aktualny lider swojej ligi, który dotychczas rozegrał mecze ze wszystkimi drużynami w lidze i jednocześnie nie stracił jeszcze ani jednego punktu. Do tego w rozgrywkach ostatnio bramkę stracił 28 sierpnia 2021 roku (z Wisłą Kraków 3-1) i dotychczas w defensywie jest najskuteczniejszą drużyną. W ostatniej kolejce zespół wyjechał do Nowego Sącza, aby w 7. kolejce CLJ-ki zmierzyć się z Sandecją. Podopieczni trenera Krzysztofa Husa wyjechali tam m.in. bez Kacpra Gołdy i Patryka Mazura, który zostali powołani do kadry zespołu U-17 na mecz z Wisłą Puławy. Do drużyny dołączyli zatem Jakub Koszuliński czy Karol Delikat z młodszego rocznika. Biało-niebiescy wynik otworzyli dopiero na dwie minuty przed przerwą, a autorem bramki był Kacper Plichta. Po przerwie prowadzenie w 52. minucie podwyższył Evan Dworak i było już 2-0 dla Stali. – Jestem bardzo zadowolony z tego meczu, szczególnie ze względu na to, że pod nieobecność zawodników, którzy zazwyczaj decydowali o wyglądzie naszej gry (powołania do drużyny U-17 i kontuzje – przyp. red.) dziś kolejna grupa zawodników stanęła na wysokości zadania i decydowała o tempie i jakości naszej drużyny. Na szczególne wyróżnienie zasługują Kacper Plichta, Kuba Wnęczak i Evan Dworak. Od pierwszych minut przeważaliśmy w tym spotkaniu, ale dopiero po korektach w przerwie meczu i uwypukleniem się naszej gry w ataku pozycyjnym, można powiedzieć, że przejęliśmy nad nim całkowicie kontrolę – powiedział Krzysztof Hus, trener Stali Rzeszów U-15.

U15 - Stal Rzeszów - Korona Kielce 2021-09-11, fot. K.Krupa

2 października 2021 – 12:00, Nowy Sącz

CLJ U-15: Sandecja Nowy Sącz – Stal Rzeszów 0-2

Bramki: Kacper Plichta 38., Evan Dworak 52.

Stal Rzeszów: Fabian Głąb (65′ Nikodem Proczek) – Daniel Jurkiewicz, Szymon Pukała (65′ Mateusz Leniart), Oliwier Urbaniak, Michał Synoś – Antoni Małecki (55′ Mateusz Surmiak), Jakub Wnęczak (75′ Kacper Fusiarz), Jakub Sadowski (63′ Igor Majkut), Evan Dworak (78′ Jakub Koszuliński) – Kamil Koczera, Kacper Plichta (79′ Karol Delikat)

Sandecja Nowy Sącz: Jakub Bednarek – Piotr Palacz (77′ Piotr Dudek), Oliwier Piszczek, Adam Tomasiak (73′ Maciej Polański), Mateusz Jaworski (68′ Antoni Macałka), Paweł Stępkowicz, Tomasz Najduch (68′ Konrad Cisoń), Eryk Kosiński, Jakub Plata (40′ Dominik Rembiasz), Jakub Szczurowski (55′ Kacper Czech), Xawier Koral

Żółte kartki: Paweł Stępkowicz 67. – Antoni Małecki 39.

Drużyna Stali Rzeszów U-17 nie może zaliczyć pierwszej części sezonu do najbardziej udanych, jeżeli chodzi o wynik w lidze. Podopieczni trenera Łukasza Cabaja po 7. kolejkach ligowych zajmują przedostatnią pozycję w lidze z dorobkiem 4 punktów. W ostatniej kolejce drużyna wyjechała do Puław, gdzie zmierzyła się z zespołem Wisły Puławy. Do przerwy gospodarze prowadzili jedną bramką, ale chwilę po zmianie stron Wisła podwyższyła prowadzenie na 2-0. Bramkę kontaktową w 65. minucie zdobył Patryk Mazur (rocznik 2007), który popisał się uderzeniem z dystansu. Decydujący cios gospodarze zadali na 11. minut przed końcem, strzelając bramkę na 3-1.

fot. Robert Nowak / Wisła Puławy

3 października 2021 – 12:00, Puławy

CLJ U-17: Wisła Puławy – Stal Rzeszów 3-1

Bramki: Antoni Hawryło 32., Jakub Welter 53., Leonard Brykowski 79. – Patryk Mazur 65.

Stal Rzeszów: Kacper Grygiel – Kamil Mazur, Jakub Kensy, Kamil Wyrwas (79′ Filip Nilipiński), Benedykt Piotrowski – Szymon Kądziołka, Patryk Mazur, Szymon Łyczko (83′ Oliwier Galara) – Marcel Kowalewski, Szymon Baj (62′ Mateusz Małek), Kacper Gołda (57′ Patryk Kmieciak)

Wisła Puławy: Kacper Murat – Wiktor Baran, Bartosz Furga, Bartłomiej Wolski, Adam Gałązka (61′ Tymoteusz Łączny), Leonard Brykowski, Antoni Hawryło, Jan Czapla, Piotr Zdulski, Jakub Welter (76′ Kacper Lis), Michał Ruciński

Żółte kartki: Bartłomiej Wolski 84., Leonard Brykowski 90+4. – Patryk Kmieciak 82.

Podopieczni trenera Macieja Tokarczyka w pojedynku z innym beniaminkiem – Wartą Poznań chcieli zgarnąć trzy punkty, tym bardziej że w poprzednich meczach ich nie przybyło. Biało-niebiescy bardzo szybko objęli prowadzenie, gdyż już po kwadransie gry bramkę strzelił Franciszek Polowiec, dla którego była to pierwsza bramka w barwach Stali w tych rozgrywkach. Podwyższenie wyniku nastąpiło kilka minut później, a autorem kolejnej bramki był Aleksander Okoń. Warta zdołała jednak dość szybko odpowiedzieć i strzeliła bramkę kontaktową w 29. minucie spotkania. Do przerwy Stal prowadziła 2-1. Po zmianie stron długo czekaliśmy na kolejne trafienia. Dopiero w 77. minucie Karol Wojtyło podwyższył wynik na 3-1. Ostatnie dwa ciosy zadał wprowadzony w 60. minucie Michał Musik, który najpierw strzelił w 81. minucie, a później w doliczonym czasie gry. Zwycięstwo w tym meczu pozwoliło Stalowcom uplasować się na 9. miejscu z dorobkiem 11 punktów w ligowej tabeli. – Był to mecz, w którym przez większość fragmentów byliśmy przy piłce w ataku pozycyjnym. Kluczem do zwycięstwa była cierpliwość i koncentracja w momencie straty piłki – mówił po meczu Maciej Tokarczyk, trener Stali Rzeszów U-18.

3 października 2021 – 12:00, Stalowa Wola

CLJ U-18: Stal Rzeszów – Warta Poznań 5-1

Bramki: Franciszek Polowiec 15., Aleksander Okoń 21., Karol Wojtyło 77., Michał Musik 81., 90+3. – Jakub Nęcka 29.

Stal Rzeszów: Kacper Ważny – Miłosz Kaczor, Marcin Kaczor, Kacper Paśko, Krystian Kuchnia – Franciszek Polowiec, Radosław Bąk (60′ Mikołaj Liszka), Michał Opalski (77′ Ihor Ivaniuk) – Karol Wojtyło, Mikołaj Krawczyk-Demczuk (60′ Michał Musik), Aleksander Okoń (85′ Norbert Drążek)

Warta Poznań: Wiktor Nowicki – Aleksander Kultys, Albert Żerkowski (78′ Maksymilian Hyżyk), Mikołaj Stangel, Szymon Michalski (60′ Szymon Soiński), Filip Jakubowski, Bartosz Falbierski (37′ Jakub Bylina), Michał Walczak, Miłosz Gawecki (46′ Mateusz Wojciechowski), Dominik Konopacki (60′ Oliwier Jakuć), Jakub Nęcka

Żółte kartki: Miłosz Gawecki 33., Mateusz Wojciechowski 50., Dominik Konopacki 63., Albert Żerkowski 69.

Sędzia: Anna Wesołowska (Szydłowiec)

Najnowsze aktualności