WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Warsztaty sprawności ogólnej dla trenerów motorycznych

środa, 19/05/2021

We wtorek na sali gimnastycznej Hali sportowej Stali Rzeszów odbyły się kolejne zajęcia szkoleniowe dla trenerów przygotowania motorycznego, które przeprowadziła Jolanta Rusin-Krzepota, koordynator ds. rozwoju talentów w Departamencie Performance Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów. Trenerzy na zajęciach podnoszą swoje kwalifikacje, a tematem przewodnim wtorkowych warsztatów było przygotowanie zawodnika pod kątem wymogów sprawności ogólnej oraz poruszanie się zawodnika z piłką i bez piłki.

– Były to kolejne zajęcia dla trenerów motorycznych, które odbywają się w każdy wtorek. Wczoraj mieliśmy trening integrowany w zależności od pozycji zawodników i trening sprawnościowy. Chodziło tutaj o sprawność ogólną, sprawność ciała, poruszania się po boisku oraz przejścia z pozycji do pozycji. Nie była to sprawność piłkarska specjalistyczna, ale ogólna sprawność. Jest to ważne przy poruszaniu się i wymijaniu przeciwnika – powiedziała Jolanta Rusin-Krzepota.

Wspomniane warsztaty mają bezpośredni wpływ na treningi i piłkarskie umiejętności zawodników naszej Akademii. – Trening integrowany dobrze działa, jeżeli robimy najpierw ćwiczenia motoryki, a później przechodzimy do tych samych ćwiczeń z piłką. To pokazuje też zawodnikom, jakie to ma przełożenie, jak ważna jest motoryka oraz jak ważne są nauczania tych startów i hamowań i jak to się przekłada w takim samym schemacie na piłkę nożną i granie z piłką. Trenerzy po tych warsztatach częściowo lub całościowo przekładają też te ćwiczenia na zawodników Akademii – zakończyła Rusin-Krzepota.

Najnowsze aktualności