WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Warsztaty mentalne dla trenerów Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów i klubów partnerskich

sobota, 20/01/2024

Nasi szkoleniowcy stale podnoszą swoje umiejętności niezbędne w pracy trenera piłkarskiego poprzez różnego rodzaju kursy i warsztaty. Ostatnio trenerzy naszej Akademii oraz Akademii partnerskich uczestniczyli w warsztatach z zakresu treningu mentalnego, które dotyczyły rozwoju kompetencji miękkich.

„Podczas naszego ostatniego dwugodzinnego warsztatu, mieliśmy przyjemność zgłębiać zagadnienia związane z psychologią oraz kompetencjami miękkimi w zawodzie trenera dzieci i młodzieży. Miałem okazję poprowadzić ten interaktywny warsztat, mający na celu przedyskutowanie roli kompetencji miękkich i samoświadomości w pracy trenera”mówi Konrad Czapeczka, psycholog sportu.

– „Warsztat opierał się na modelu 442, znanym z programu Atlas Trenera, który od niedawana jest fundamentem treści merytorycznych kursów w Szkole Trenerów PZPN w obszarze kompetencji miękkich. Kluczowym elementem warsztatów była praca w małych grupach, podczas której trenerzy dzielili się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat kluczowych pytań dotyczących rozwoju kompetencji miękkich” – dodaje Czapeczka.

Warsztaty z pewnością przełożą się na jeszcze lepszą pracę z naszymi zawodnikami w zakresie podejścia mentalnego w sporcie.

Najnowsze aktualności