WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Walka beniaminków w CLJ-ce

środa, 05/05/2021

Po ostatnim zwycięstwie Stali Rzeszów z Wisłą Kraków (2-1) w Centralnej Lidze Juniorów, drużynie przyjdzie się zmierzyć z ekipą Górnika Łęczna. Zespół trenera Łukasza Cabaja już dzisiaj na boisku bocznym na Hetmańskiej 69 powalczy o kolejne ligowe punkty.

Górnik Łęczna jest beniaminkiem Centralnej Ligi Juniorów i swoją przygodę w niej rozpoczął od zwycięstwa z Koroną Kielce (2-1), później przyszła pierwsza porażka z Motorem Lublin (1-3) w 2. kolejce. Następnie w spotkaniu z Wisłą Kraków zielono-czarni stracili kolejne punkty, przegrywając 1-4. Później nastąpiła porażka z Koroną Kielce (1-5), a w ostatniej kolejce zawodnicy z Łęcznej przegrali 1-2 z Motorem Lublin. Ich obecna sytuacja w tabeli nie wygląda najlepiej, gdyż plasują się na ostatnim miejscu z dorobkiem zaledwie trzech punktów po pięciu meczach.

Stal Rzeszów nieco poprawiła swoją sytuację w tabeli ligowej CLJ-ki po zwycięstwie z Wisłą Kraków 2-1. – Mówią, że zwycięzców się nie sądzi. Jedyne co cieszy po takim meczu to punkty, bo z gry to Wisła była drużyną przeważającą. Nasz zespół pokazał dużą dyscyplinę w grze obronnej i skuteczność w ataku. Sami od siebie wymagamy lepszej gry w najbliższym meczu i wiem, że wrócimy do swojego stylu – powiedział Łukasz Cabaj po tym spotkaniu. Drużyna znajduje się obecnie na 6. miejscu z dorobkiem sześciu punktów w ligowej tabeli, dzięki wygranej nad Hutnikiem Kraków i wspomnianą Wisłą. Dzisiejsze spotkanie z Górnikiem Łęczna będzie pierwszym meczem tych drużyn w CLJ-ce, a zarazem spotkaniem beniaminków.

– Znamy doskonale drużynę Górnika i jesteśmy świadomi, że pozycja w lidze nie oddaje ich potencjału. Spodziewamy się ciężkiego meczu, jednak jestem pewien, że zaprezentujemy się godnie z miarą naszego potencjału – powiedział przed meczem z Górnikiem Łęczna trener Łukasz Cabaj.

Pierwszy gwizdek w meczu pomiędzy Stalą Rzeszów a Górnikiem Łęczna na boisku bocznym na Hetmańskiej 69 wybrzmi o godzinie 13:00.

Najnowsze aktualności