WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

U-14: Drugie miejsce Stali Rzeszów na turnieju Football Cup Łomża!

poniedziałek, 22/08/2022

Drużyna trenera Pawła Tomkiewicza wzięła w weekend udział w mocno obsadzonym turnieju Football Cup Łomża dla zawodników z rocznika 2009. Biało-niebiescy zagrali między innymi ze Śląskiem Wrocław, Jagiellonią Białystok czy Polonią Warszawa i zajęli ostatecznie 2. miejsce w całym turnieju. Bramkarz naszego zespołu – Jakub Chrapusta został najlepszym bramkarzem całego turnieju.

fot. Krzysztof Janiec

– Moja drużyna pokazała dwa oblicza na przestrzeni dwóch dni. W pierwszym dniu byliśmy drużyną, która dominowała piłkarsko na boisku, wyglądała naprawdę dobrze na tle rywali oraz z łatwością tworzyła sobie sytuacje bramkowe, w każdym meczu strzelając bramkę. W zasadzie tylko w meczu z drużyną MŁKS Łomża z rocznika 2008 straciliśmy bramki – powiedział po pierwszym dniu turnieju Paweł Tomkiewicz, trener Stali Rzeszów U-14.

fot. MŁKS Łomża

– W drugim dniu turnieju to, co było naszą mocną stroną, okazało się słabością. Mimo że mieliśmy swoje sytuacje, to przełożenie ich na bramki przychodziło z wielkim trudem – i dopiero w ostatnim meczu się to udało. Chyba zbyt duża presja na wynik spowodowała to, że zwłaszcza w drugim dniu nie graliśmy w piłkę, bo uważam, że zespoły, z jakimi graliśmy, były zdecydowanie w naszym zasięgu – mówił po drugim dniu turnieju Tomkiewicz.

fot. MŁKS Łomża

– Jestem zadowolony z turnieju, ponieważ tylko rywalizacja z bardzo mocnymi zespołami z Polski pozwoli chłopakom zobaczyć, ile jeszcze czeka ich pracy. Wielkim smutkiem jest kontuzja Kuby, jakiej doznał w przedostatnim meczu. Kuba, liczę, że wrócisz do nas szybko, jeszcze silniejszy niż poprzednio – podsumował Tomkiewicz.

fot. MŁKS Łomża

KOŃCOWA KLASYFIKACJA TURNIEJOWA: 1. Śląsk Wrocław, 2. Stal Rzeszów, 3. Sandecja Nowy Sącz, 4. Polonia Warszawa, 5. Arka Gdynia, 6. Stomil Olsztyn, 7. Wisła Płock, 8. Jagiellonia Białystok, 9. Górnik Łęczna, 10.MŁKS Łomża, 11.Barca Academy

fot. MŁKS Łomża

WYNIKI STALI RZESZÓW:

Stal Rzeszów – MŁKS Łomża 2009 1:0

Bramka: Kamil Sieczkowski (as. Hubert Kostek)

Stal Rzeszów – MŁKS Łomża 2008 2:3

Bramki: Kamil Sieczkowski (as. Maks Janiec), Norbert Dolata (as. Kamil Sieczkowski)

Stal Rzeszów – Wisła Płock 2:0

Bramki: Kamil Sieczkowski (as. Antoni Kobosz), Szymon Kazak (as. Olivier Warzybok)

Stal Rzeszów – Barca Academy 4:0

Bramki: Olivier Warzybok (as. Kamil Sieczkowski), Kamil Sieczkowski (as. Maks Janiec), Kamil Sieczkowski, Antoni Kobosz (as. Szymon Łuc)

Stal Rzeszów – Arka Gdynia 2:0

Bramki: Kamil Sieczkowski (as. Arkadiusz Nowak), Filip Tarkowski (as. Antoni Kobosz)

Stal Rzeszów – Górnik Łęczna 2:0

Bramki: Kamil Dudczak (as. Szymon Kazak), Olivier Warzybok

Stal Rzeszów – Sandecja Nowy Sącz 0:0

Stal Rzeszów – Śląsk Wrocław 0:3

Stal Rzeszów – Polonia Warszawa 0:0

Stal Rzeszów – Jagiellonia Białystok 0:1

Stal Rzeszów – Stomil Olsztyn 4:0

Bramki: Olivier Warzybok (as. Szymon Łuc), Szymon Łuc, Filip Tarkowski (as. Arkadiusz Nowak), Filip Tarkowski (as. Kamil Sieczkowski)

Najnowsze aktualności