WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

U-13: Zawodnicy Akademii na zgrupowaniu kadry Podkarpacia

środa, 07/07/2021

Zawodnicy z rocznika 2008 po zakończeniu sezonu ligowego na pozycji lidera udali się na zgrupowanie kadry województwa podkarpackiego, gdzie mierzyli się w turnieju z innymi kadrami wojewódzkimi o Puchar im. Kazimierza Górskiego.

Kadra swoje zgrupowanie rozpoczęła w poniedziałek 28 czerwca i w tym samym dniu rozegrała pierwszy mecz z Mazowieckim ZPN. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2, a bramki dla kadry Podkarpacia zdobywał Kaczówka i Blejwas. Po meczu została rozegrana seria rzutów karnych, w których górą był Mazowiecki ZPN i zwyciężył 2-3. Karne w fazie grupowej są tylko dodatkiem i obie drużyny podzieliły się punktami. W kolejnym spotkaniu lepsi okazali się zawodnicy z województwa wielkopolskiego, którzy zwyciężyli 2-1, a jedyną bramkę dla Podkarpackiego ZPN zdobył Kaczówka. W ostatnim meczu drużyna z województwa podkarpackiego wygrała z Kujawskopomorskim ZPN 2-1, a bramki zdobył Kędziora i Prajsnar.

– Drużyna kadry województwa podkarpackiego U-13 w dużej mierze opierała się na zawodnikach Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów. W kadrze Podkarpacia znalazło się aż 8 naszych zawodników z 18 powołanych i to oni w zdecydowanej większości decydowali o sile zespołu. Trzecie miejsce w grupie nie pozwoliło nam grać o medale. Szkoda, ale chłopcy zasłużyli na słowa uznania za podjętą rywalizację oraz cały sezon dobrej, solidnej pracy i teraz mają czas na zasłużone wakacje – powiedział Maciej Seroka, trener Stali Rzeszów U-13.

Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów powołani na zgrupowanie kadry województwa podkarpackiego to Kędziora, Blejwas, Polak, Leniart, Stolarski, Mazgaj, Kaczówka oraz Delikat. Na zgrupowanie był także powołany Jakub Koszuliński, ale dzień przed turniejem doznał urazu.

Podkarpacki ZPN 2:2 Mazowiecki ZPN
Rzuty karne: 2-3
Bramki: Kaczówka, Blejwas

Retransmisje tego spotkania można zobaczyć tutaj.

Podkarpacki ZPN 1:2 Wielkopolski ZPN
Bramki: Kaczówka

Podkarpacki ZPN 2:1 Kujawsko-Pomorski ZPN
Bramki: Kędziora, Prajsnar (zawodnik powołany z: Beniaminka Krosno)

Najnowsze aktualności