WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

U-12: Turniejowe zmagania w Krakowie

wtorek, 22/06/2021

W ubiegły weekend drużyna Stali Rzeszów U-12 prowadzona przez trenera Pawła Tomkiewicza, Michała Kordasa i Dariusza Nowaka wzięła udział w turnieju „Copalnia Talentów” w Krakowie. Wszystkie zespoły rywalizowały w rozgrywkach przez dwa dni, a dzięki dobrej postawie młodych Stalowców w pierwszym dniu, zdołali oni awansować do grupy diamentowej, gdzie zmierzyli się z najlepszymi zespołami w turnieju.

W pierwszym dniu rozgrywek wszystkie drużyny zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne, gdzie walczyły o wejście do grupy diamentowej. Reszta zespołów, które nie zakwalifikowały się do grupy diamentowej, walczyły o dobry wynik w drugiej grupie – złotej. Zespoły mogły dostać się do grupy diamentowej, będąc na miejscu 1-3 w swojej grupie, a do grupy złotej będąc na miejscu 4-6. Stal Rzeszów U-12 trafiła do grupy A, gdzie w pierwszym dniu mierzyła się z Cracovią, Jaguarem Gdańsk, DAP-em Dębica, Polską Akademią Piłki Nożnej oraz Ziomkami Rzeszów. Młodzi Stalowcy zakończyli sobotnie zmagania w swojej grupie z czterema zwycięstwami i jedną porażką, dzięki czemu zgromadzili 13 punktów, strzelając przy tym 17 bramek i tracąc zaledwie jedną.

Następnego dnia turnieju zawodnicy Stali z rocznika 2009 mierzyli się już w grupie diamentowej z zespołem SMS-u Rzeszów, Cracovii, AP Reissa, Varsovii Warszawa, Beniaminka Profbud Krosno oraz Jaguarem Gdańsk. Rywalizację w Krakowie na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego zakończyli w swojej grupie na ostatnim miejscu z dorobkiem 4 punktów. – W pierwszy dzień turnieju drużyna weszła bardzo dobrze i dobrze operowała piłką, co przekładało się na sytuacje boiskowe. W drugi dzień poziom zespołów, z którymi się mierzyliśmy, był wyższy i było trudniej, ale my powinniśmy też szybciej grać. Była to dla nas cenna lekcja i rywalizacja z naprawdę dobrymi zespołami – powiedział Paweł Tomkiewicz, trener Stali Rzeszów U-12.

Zawodnicy Stali Rzeszów U-12, który byli obecni na turnieju „Copalnia Talentów” w Krakowie to Marcel Łoboda, Eryk Granda, Gabriel Śmigiel, Nataniel Kulig, Filip Jaworski, Maks Janiec, Maciej Samolewicz, Hubert Tereszkiewicz, Igor Jakubek, Filip Tarkowski, Gabriel Śmigiel, Łukasz Jawniak, Julian Słysz, Szymon Kazak, Kamil Sieczkowski oraz Szymon Łuc.

Najlepszym asystentem drużyny został Igor Jakubek, który zanotował 3 asysty, natomiast najlepszym strzelcem zespołu został Nataniel Kulig, który zgromadził 6 bramek i jednocześnie zdobył najwięcej punktów w zespole w klasyfikacji kanadyjskiej (gole + asysty) dokładając na swoje konto 2 asysty, co dało mu ostatecznie 8 punktów.

Wyniki wszystkich spotkań, tabele, bilanse bramkowe, strzelców, asystentów czy składy z turnieju znajdą Państwo tutaj.

Najnowsze aktualności