Stal Rzeszów U12 E – Stal Łańcut

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Turniej holenderski w Stali Rzeszów U-11

czwartek, 10/12/2020

Drużyna Stali Rzeszów U-11 regularnie organizuje wewnętrzny turniej holenderski. Jakie są jego zasady i co daje tak piłkarzom, jak i trenerom?

Turniej holenderski to trening w formie zabawy. W jego ramach zawodnicy rozgrywają po 8,9 spotkań – każde trwa 7. minut i rozgrywane jest w innych składach drużynowych, dzięki czemu chłopcy muszą we wszystkich dawać z siebie wszystko, bowiem punktacja jest indywidualna i drużynowa. Za zwycięstwo otrzymuje się 10 punktów, za remis 5, a za porażkę 0. Dodatkowo punktowana jest także liczba drużynowo strzelonych goli.

Dzięki turniejowi holenderskiemu, który zespół U-11 rozgrywa średnio co miesiąc, trenerzy tego rocznika mogą monitorować rozwój zawodników oraz ich funkcjonowanie na placu gry. Jednocześnie obserwacji podlega także mentalność – każdy zawodnik rozgrywa spotkania w mocniejszym i słabszym zespole, wobec czego zwracana jest uwaga na ich reakcję pod tym kątem.

– W każdym turnieju chłopcy są aktywni do samego końca i bardzo zaangażowani. Rozgrywamy je, aby chłopców co chwilę nie zanudzać taktyką. Są jeszcze w takim wieku, że chcą się bawić, chcą strzelać gole, więc jest to bardzo dobra forma rywalizacji i zabawypowiedział Bartosz Złamaniec, trener Stali Rzeszów U-11.

Najnowsze aktualności