WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Triumf drużyny U-9 na mocno obsadzonym turnieju w Warszawie

poniedziałek, 17/10/2022

Drużyna Akademii Piłkarskiej Stal Rzeszów U-9 okazała się najlepsza w 3. edycji turnieju MOS Śródmieście Cup, który odbył się w Warszawie.

Młodzi adepci Akademii Piłkarskiej Stal Rzeszów mieli okazję mierzyć się w Warszawie z rówieśnikami z Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok, Lechii Gdańsk, Cracovii, Radomiaka Radom, Górnika Łęczna, Hutnika Kraków, ŁKS-u Łódź, AP Reissa Poznań, Olympic Wrocław, Korony Kielce, Wigier Suwałki, Varsovii Warszawa oraz Wisła Płock.

Wszystkie drużyny rywalizowały na zasadzie każdy z każdym i najlepsza okazała się właśnie drużyna Stali Rzeszów.

Bardzo ofensywny styl gry naszej drużyny sprawił, że w całym turnieju zdobyliśmy ponad 110 bramek. Praca, jaką chłopcy wykonują w ostatnim czasie na treningach, przenosi się na wydarzenia boiskowe i widać, że w każdym meczu elementy, które nauczamy czy doskonalimy, zaczynają fajnie funkcjonować na boisku. Mimo wszystko też nie możemy popadać w „huraoptymizm”. Zdarzały się nam błędy, których czasami było trochę za dużo. Mówimy jednak o piłce dziecięcej i błędy są naturalnym zjawiskiem – podsumował trener Radosław Gromala.

Stal Rzeszów wygrała turniej, a Michał Zajączkowski zgarnął dwie nagrody indywidualne, bo został królem strzelców (31 zdobytych bramek), a także wybrano go MVP turnieju.

Skład Stali Rzeszów: Danylo Kostiuchenko, Miłosz Liwocz, Michał Zajączkowski, Michał Brożyna, Nikodem Szenk, Szymon Krzan, Wiktor Krochmal.

Część chłopców z tego samego rocznika rozegrała natomiast mecz sparingowy z JKS-em Jarosław. – Staraliśmy się przez cały mecz grać odważnie i stwarzać jak najwięcej sytuacji, momentami wyglądało to naprawdę fajnie, jednak musimy mocno popracować nad zaangażowaniem przez cały mecz. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia – powiedział Radosław Gromala.

Skład Stali Rzeszów: Kuba Dembowski, Miłosz Kobos, Markian Koltok, Konstanty Kunysz, Tymoteusz Kuźniar, Aleksander Maciejewski, Franciszek Sobaszek..

Najnowsze aktualności