WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Treningi strzeleckie pod okiem trenera Pawła Kloca

poniedziałek, 01/02/2021

Dziś zaglądamy na indywidualny trening strzelecki, w którym pod czujnym okiem trenera Pawła Kloca uczestniczyli zawodnicy z zespołu U-15.

W Akademii Stali prowadzone są treningi indywidualne, w tym takie jak dziś treningi strzeleckie. Jak taka jednostka wygląda „od kuchni”?

Trener Paweł Kloc: Trener Michał Kordas wyznaczył pięciu zawodników do treningu strzeleckiego, z którymi dziś pracujemy nad celnością uderzenia na bramkę, zarówno z prawej, jak i z lewej nogi. Skupiamy się także nad postawą przy uderzeniu, na technice przyjęcia i wszystkich pozostałych aspektach użytkowych przyjęcia, podania i strzału, jakie są niezbędne piłkarzowi, by już w jednostce meczowej prezentował się na najwyższym możliwym poziomie.

Jak często odbywają się takie treningi?

Treningi indywidualne tego rodzaju odbywają się raz w tygodniu, od poniedziałku do piątku, dla każdej grupy zaczynając od rocznika 2003 aż do rocznika 2007. Zazwyczaj treningi te odbywają się przed lub po treningu danej grupy i trwają w granicach 45-60 minut.

Czym różni się indywidualny trening strzelecki w małej grupie, od typowych „strzelb” z całą drużyną?

Na takim treningu jak dzisiaj zawodnicy oddają po 70-80 strzałów, także jak na jeden trening jest to całkiem sporo w tym czasie. Najczęściej, gdy robimy typowy trening strzelecki na treningu w dużej grupie, to zawodnik oddaje maksymalnie po 20-30 uderzeń na bramkę. Tutaj jednocześnie patrzymy też na to, by ci chłopcy wykonywali ćwiczenia poprawnie i oczywiście staramy się nie forsować ich zbytnio, tak, by mogli być do dyspozycji swojego trenera na drugi dzień, czy na najbliższy trening.

Treningi indywidualne w naszej Akademii, to nie tylko treningi strzeleckie.

Oczywiście nie są to tylko treningi strzeleckie, ponieważ ćwiczymy również dorzut z bocznej strefy boiska, doskonalimy wyprowadzanie piłki przez obrońców, itd. Każdorazowo to trenerzy z danych grup wyznaczają zawodników ze wskazaniem, nad czym powinni popracować i na tym się skupiamy.

Jest Trener zadowolony z postępów strzeleckich swoich podopiecznych?

Widać po chłopcach, że się starają, ambitnie podchodzą do swoich zadań i – co cieszy – widać u nich również progress. Nie raz mała korekta ustawienia stopy, czy ustawiania ciała jest w stanie im pomóc. Właśnie w tym mają pomagać im te dodatkowe jednostki treningowe, by w efekcie konsekwetnej i sumiennej pracy stali się kompletnymi zawodnikami, z których gry Stal i my trenerzy, będziemy mieli dużo satysfakcji.

Najnowsze aktualności