WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Trener Patryk Bednarski: „Moi zawodnicy będą głodni sukcesu”

wtorek, 10/11/2020

Już w najbliższą środę zawodnicy Stali Rzeszów U-17 zmierzą się z Orlętami Kielce w ramach baraży o Centralną Ligę Juniorów. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Rzeszowie i będzie transmitowane na naszym kanale YouTube. Drugi mecz zostanie rozegrany w Kielcach w piątek. Wypowiedzi przed tym meczem udzielił nam trener drużyny gości — Patryk Bednarski.

fot. Orlęta Kielce

Uważam, że jesteśmy solidnym zespołem o sporym potencjale, jak na nasze województwo. Mamy chłopaków, którzy już dwa razy w swojej dotychczasowej przygodzie z piłką grali w dwumeczu brażowym. Niestety dwa razy przegrali, ale na pewno będą głodni sukcesu i myślę, że na pewno nie złożą broni. Są zmotywowani i świadomi o co grają, co jest bardzo ważne. Walczą o dużą stawkę i będą na pewno skoncentrowani. Myślę, że będzie się nam szykować zacięta walka. Na chwilę obecną pracujemy i staramy się poszukać najlepszych rozwiązań na środowy mecz — powiedział Patryk Bednarski, trener Orląt Kielce.

Końcówka sezonu w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Zanotowaliśmy pod koniec cztery zwycięskie mecze, gdzie straciliśmy dwie bramki. Cały czas jednak podczas sezonu mieliśmy na uwadze to, że Juventa jest pierwsza w tabeli, ale też zakończyła wcześniej sezon, bo my mieliśmy przełożone spotkania i zrobiły się zaległości. Wyszło na to, że musieliśmy kończyć ligę w niedzielę. Ostateczny wynik w tabeli rozstrzygał się tak naprawdę między nami. Pierwszy mecz wygraliśmy 3:1 u siebie, drugi natomiast przegraliśmy 2:0. Juventa na nasze szczęście raz się potknęła i to wyszło nam korzystnie — dodał szkoleniowiec rywali.

fot. Orlęta Kielce

Spora rotacja naszym składem wynikała między innymi z tego, że chcieliśmy, aby możliwie jak największa liczba tych chłopaków spędziła na boisku jak największą liczbę minut. Chcieliśmy, by byli w rytmie meczowym. Później złożyły się też na to kontuzje czy chociażby kwarantanny. Kadra trochę się posypała, ale to już wróciło do normy i na środę mam do dyspozycji pełen skład — wyjaśnił trener Orląt Kielce.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że Stal jest świetnie zorganizowanym zespołem, jak i Klubem. Spodziewamy się, że to będzie mocny, solidny i wymagający przeciwnik. Wiemy, że mogą podejść do tego meczu bardzo ofensywnie — zakończył Patryk Bednarski.

Najnowsze aktualności