U17 - sparing - Stal Rzeszów - Cracovia Kraków 07-08-2021, fot. K. Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Trener Łukasz Cabaj przed meczem derbowym w CLJ U-17

sobota, 11/09/2021

Przed meczem Stali Rzeszów z Resovią w CLJ U-17, zapytaliśmy trenera naszego zespołu Łukasza Cabaja o podejście zawodników do tego spotkania, różnice pomiędzy wcześniejszymi spotkaniami z Resovią a najbliższym oraz poprosiliśmy go o ocenę dotychczasowej części sezonu.

U17 - sparing - Stal Rzeszów - Cracovia Kraków 07-08-2021, fot. K. Krupa

To nie Twoje pierwsze derby w Stali, które będziesz prowadził z ławki trenerskiej. Czym różnią się te od poprzednich potyczek derbowych?

Faktycznie, to kolejne derby, w których będę uczestniczył. W poprzednich derbach byliśmy zespołem o dwie klasy lepszym i nie pozostawiliśmy żadnych szans przeciwnikowi. Teraz mamy przygotowany plan na mecz i zamierzamy walczyć o prymat w Rzeszowie.

Czy to będzie inny mecz niż dotychczas?

Dla nas to mecz jak każdy inny i dalej pracujemy nad naszą ideą gry. Derby dodają smaczku, ale wszyscy jesteśmy na to gotowi.

Jakie jest podejście zawodników do tego spotkania? Czujesz wśród drużyny adrenalinę, czy raczej staracie się zachować spokój?

Rozmawialiśmy z zawodnikami na ten temat. Wszystko przebiegło w mikrocyklu praktycznie normalnie i widziałem po zawodnikach, że są gotowi na kolejny mecz. Trzeba pamiętać, że to młodzi ludzie i na pewno gdzieś z tyłu głowy czują lekką adrenalinę. Mimo to staramy się zachować spokój i udowodnić swoją piłkarską wartość podczas meczu.

Jak ocenisz dotychczas wasz sezon? Szczególnie pod kątem rozwoju zawodników.

Szkoda punktów z Koroną, bo mogliśmy, a nawet powinniśmy mieć choćby jeden punkt. Niestety mamy 3 punkty w tabeli i będziemy walczyć o kolejne. Piłkarsko zespół wciąż jest w fazie przejściowej i dalej pracujemy nad poprawą naszej gry i nad ustabilizowaniem jej poziomu.

Najnowsze aktualności