WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Trener Hubert Lipka: Te zajęcia fantastycznie wpływają i przyspieszają rozwój dzieci

środa, 23/06/2021

Hubert w Stali juz pracujesz trochę czasu, jakbyś podsumował ten okres? Czego się nauczyłeś, jako trener i co jest lub było dla Ciebie największym wyzwaniem?

Trener Hubert Lipka: W Stali jestem od grudnia 2019 roku i od tej pory mam same dobre odczucia z bycia częścią tak wielkiego projektu oraz obcowania z wartościowymi ludźmi jakich tu poznałem. Praca w Stali pomaga mi codziennie udoskonalać swój warsztat, ponieważ dominuje tu wysoki standard i kultura w podejściu do pracy trenera. W pierwszym roku swojej pracy miałem ogromy przywilej pracować w „małej jak i dużej piłce”, co bardzo dobrze wpłynęło na mój rozwój.

W naszym klubie pracujesz z najmłodszymi. Co jest dla Ciebie najważniejsze w pracy z dziećmi i co starasz się im przekazać także poza piłkarsko?

Mówiąc o „małej piłce” mówiłem właśnie o sześciolatkach, których wprowadzałem w świat piłki nożnej. W pracy z dziećmi bardzo ważna jest postawa trenera, gdyż jest on często większym autorytetem aniżeli ich rodzice. Jest to inspirujące, ale równie odpowiedzialne zadanie. Oprócz reguł pracy w grupie oraz zapoznawania ich z piłkarskim kunsztem, dbam bardzo o budowanie zdrowych i szczerych relacji na linii zawodnicy-trener-rodzice.

D1 A - Stal Rzeszów - AP Stalowa Wola, 19-06-2021, fot. K.Krupa

Czego uczą się najmłodsze dzieci na naszych treningach? Na co kładziecie nacisk i czy jest coś, co wyróżnia Akademię Stali pod tym kątem własnie w tej kategorii wiekowej?

Z uwagi na fakt, że piłka nożna jest najtrudniejszą z gier zespołwych, ponieważ piłką trzeba operować za pomocą kończyn dolnych, na tym etapie uczymy dzieci swobodnie przemieszczać się z jednoczesną kontrolą futbolówki. Środowisko w jakim pracują najmłodsi zawodnicy Stali obfituje w język ćwiczeń, w którym to muszą rozwiązywać zadania, w oparciu o podejmowanie samodzielnych decyzji. Na uwagę zasługuje fakt, że oprócz jednostek piłkarskich oraz gier sparingowych lub turniejów, raz w tygodniu uczęszczają na akrobatykę połączoną z trampolinową zabawą we FlyParku. Zajęcia te fantastycznie wpływają i przyspieszają ich rozwój. 

D1 A - Stal Rzeszów - AP Stalowa Wola, 19-06-2021, fot. K.Krupa

Wkrótce Dni Otwarte naszej Akademii. Czego się spodziewasz, a może czego oczekujesz po tym wydarzeniu? Czym mógłbyś i chciałbyś zachęcić rodziców i dzieci do przyjścia na nasze treningi?

W najbliższy poniedziałek zaczynamy kompletowanie i uzupełnianie zespołów w najmłodszych kategoriach. Przez cały tydzień będziemy organizować zajęcia, na których mam nadzieję zobaczymy wielu zdolnych dzieciaków zdecydowanych uczyć się piłkarsiego rzemiosła z Żurawiem na piersi. Wszystkich, chcących rozpocząć wakacje z nową przygodą bardzo serdecznie zapraszam na H69, jednocześnie zapewniam, że ludzie, jakich tu spotkacie utwierdzą Państwa, iż jest to bardzo dobre miejsce dla rozwoju Waszych pociech.

Najnowsze aktualności