WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Sukcesy Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów

poniedziałek, 16/11/2020

Drużyny Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów nie zwalniają tempa. Młodzi adepci ciągle podnoszą swoje umiejętności, co skutkuje sukcesami tak w turniejach, jak i w rozgrywkach ligowych. W ostatnich dniach zawodnicy z Żurawiem na piersi z różnych kategorii wiekowych przysporzyli nam swoimi występami wiele radości.

U10 wygrało Ekstraligę Talentów

Drużyna Stali Rzeszów U10 wygrała turniej w ramach rozgrywek Ekstraligi Talentów w swojej kategorii wiekowej, który odbył się w Chełmku koło Oświęcimia. Zawodnicy z rocznika 2011 w pokonanym polu zostawili rówieśników z takich klubów jak Korona Kielce, Widzew Łódź, Sandecja Nowy Sącz czy Zagłębie Sosnowiec. -„ Chłopcy zaprezentowali się z dobrej strony, grając ofensywnie, dominując w meczach i tworząc sobie dużo okazji do zdobycia bramki. Jest jednak jeszcze sporo elementów do poprawy, na które poświecimy najbliższy czas.” powiedział trener Stali Rzeszów U10 Marcin Skiba.

U11 zdobyło Krosno

Stal Rzeszów U11 wygrała turniej Profbud Arena Cup U11. Królem strzelców zawodów rozgrywanych w Krośnie został Oskar Żebrakowski. – ”Bardzo fajna intensywność grania i dobre doświadczenie dla chłopaków w grze na mniejszym boisku. Pokazaliśmy się z dobrej strony, stwarzając mnóstwo sytuacji bramkowych. Realizowaliśmy założenia, które omówiliśmy przed turniejem i to pomogło nam go wygrać.” – powiedział trener Łukasz Tomczyk. –„ Świetna forma rywalizacji, gdzie mogliśmy sobie sprawdzić te elementy, które ćwiczymy ostatnimi czasy, na mniejszym boisku z dobrymi przeciwnikami. Myślę, że nasza gra była miła dla oka, a duża ilość zdobytych bramek również to potwierdza.” – dodał trener Radosław Gromala.

U13 ze złotem w Zakopanem

Stal Rzeszów U13 wygrała Międzynarodowy Turniej API CUP – Rocznik 2008. Podopieczni trenera Macieja Seroki w pokonanym polu zostawili m. in. Motor Lublin, Sandecję Nowy Sącz, Koronę Kielce czy Arkonię Szczecin. Biało-niebiescy triumfowali z siedmiopunktową przewagą w tabeli nad drugim zespołem. Młodzi Stalowcy grali wedle zasady „każdy z każdym”, co łącznie dało jedenaście rozegranych meczów. – Mocny turniej w którym wypadliśmy bardzo korzystnie, a realizacja zadań przez chłopców była niemal wzorowa. Wyniki dla nas trenerów nie są najistotniejsze, ale są odzwierciedleniem pracy, którą chłopcy wykonują podczas treningów, a ta grupa robi systematyczny progres i jesteśmy z trenerami z tych postępów bardzo zadowoleni, a chłopcy zbierają owoce swojej pracy. Gratuluje również i dziękuje za kawał pracy kolegom ze sztabu Marcinowi Skibie i Hubertowi Lipce powiedział Maciej Seroka, szkoleniowiec Stali Rzeszów U13. –„ Korzystając z okazji, chciałbym pogratulować chłopcom postawy zarówno w lidze, która skończyliśmy wygrywając 13 spotkań i jeden remisując i tutaj gratulacje za kontynuowanie tej passy podczas API gdzie również 10 zwycięstw i jeden remis.” – zakończył trener rocznika 2008.

U-17 w Centralnej Lidze Juniorów

Stal Rzeszów U17 – Orlęta Kielce U17 6-0, 2020-11-11

Stal Rzeszów U17 z szesnastopunktową przewagą wygrała Podkarpacką Ligę Juniora Młodszego (13 zwycięstw i 1 remis, 71 strzelonych bramach i 10 straconych) i zyskała prawo udziału w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów w swojej kategorii wiekowej. Podopieczni trenera Łukasza Cabaja w pierwszym spotkaniu o promocję do najwyższej polskiej ligi juniorów w roczniku 2004 pokonali Orlęta Kielce aż 6-0, wobec czego drugi mecz barażowy wydawał się tylko formalnością. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Kacper Paśko, Michał Musik (2), Seweryn Strzelec i Michał Opalski (2). – „ Spotkanie na pewno było mocno jednostronne, na naszą korzyść. Pierwsze kilkanaście minut to był czas na wzajemne rozpoznanie się, ale kiedy już rozszyfrowaliśmy naszych rywali, to gra była już tak naprawdę do jednej bramki. Mocno cisnęliśmy przeciwnika i idziemy po swoje. Wątpię, że Orlęta zdołają u siebie doprowadzić do remisu” dodał Seweryn Strzelec, zdobywca jednej z bramek. – „Orlęta zagrały w sposób, który przewidywaliśmy, bo zakładaliśmy, że będą bronić nisko i zagęszczać środek pola, więc niczym nas nie zaskoczyli. Na początku było trochę za mało podań penetrujących z naszej strony, ale staraliśmy się to korygować na bieżąco. Myślę, że z perspektywy całego spotkania możemy być zadowoleni i te założenia, które przedstawiliśmy sobie przed meczem, zostały zrealizowane”podsumował Bartosz Stępień, trener w sztabie Stali Rzeszów U17. W drugim meczu biało-niebiescy wygrali z Orlętami Kielce 5-3. Gole dla Stali zdobywali Cząba, Opalski, Wojtyło (2) oraz Paśko. Tym samym od marca biało-niebiescy będą występować w Centralnej Lidze Juniorów. Ich przeciwnikami będą takie drużyny jak m.in. Wisła Kraków, Cracovia, TOP 54 Biała Podlaska, Korona Kielce czy Motor Lublin. –Wygrywamy po przeciętnym meczu. Daliśmy przeciwnikowi zbyt wiele miejsca i ten to wykorzystał. Najważniejsze teraz to dobrze przygotować się do występów w CLJ. Brawo drużyna!powiedział Łukasz Cabaj, trener Stali Rzeszów U-17.

                                                                                                                   

Najnowsze aktualności