U18 - pierwszy trening 2021-07-19, fot. K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Stal Rzeszów U-17 rozpoczęła przygotowania do nadchodzącego sezonu

wtorek, 20/07/2021

Dzisiejszym treningiem o godzinie 8:00 drużyna trenera Łukasza Cabaja rozpoczęła przygotowania do nadchodzącego sezonu i zmagań w Centralnej Lidze Juniorów. Na pierwszym treningu pojawiło się 21 zawodników.

Stal Rzeszów U-17 dzisiaj na boisku bocznym przy Hetmańskiej 69 rozpoczęła przygotowania do sezonu 2021/2022. Trening rozpoczął się od krótkiego pobudzenia motorycznego, połączonego z pełną aktywacją. Trener Łukasz Cabaj rozpoczął pracę z nową grupą, która w nadchodzącym sezonie będzie reprezentowała Stal Rzeszów w CLJ U-17. – Do pierwszego treningu podszedłem z pełnym entuzjazmem, bo byłem głodny tego, żeby po tej przerwie wrócić już do pracy. Czekają mnie nowe wyzwania. Mamy kilku zawodników, których sprowadziliśmy, ale mamy też wspaniałą grupę zawodników, która tutaj była po trenerze Głodowskim i ja jestem bardzo pozytywnie nastawiony – powiedział Łukasz Cabaj, trener Stali Rzeszów U-17.

Pierwszy trening był treningiem wprowadzającym. Skupiliśmy się przede wszystkim na tym, by pobudzić organizmy po przerwie wakacyjnej do pracy, która nas będzie czekać. Zresztą podobnie praca będzie wyglądała w całym tygodniu, gdyż będzie to mikrocykl wprowadzający. Pod koniec tygodnia – w czwartek i piątek będziemy mieli dwie gry kontrolne, po których powoli będziemy wchodzić w rytm cięższej pracy, która będzie czekać nas w trakcie rundy i całego sezonu.

dodał Cabaj.
U18 - pierwszy trening 2021-07-19, fot. K.Krupa

Na pierwszym treningu pojawiło się 21 zawodników, w tym 3 bramkarzy. Trener Łukasz Cabaj już na pierwszym treningu przedstawił zawodnikom elementy taktyczne. – Zwróciliśmy uwagę na takie podstawowe rzeczy pod kątem taktycznym. Musimy też nieco tę taktykę zmienić, a każda zmiana musi być poparta procesem, który musi nastąpić i musimy to logicznie wprowadzać do wiedzy naszych zawodników. Na tym pierwszym treningu mieliśmy naniesione pierwsze rzeczy, nad którymi będziemy pracować w tym tygodniu i najbliższych mikrocyklach – zakończył.

Plan przygotowań na najbliższe dni:

– Jedna jednostka treningowa codziennie

Plan sparingów w sezonie przygotowawczym:

23 lipca – Pogoń Kraków (Rzeszów)

28 lipca – Hetman Zamość (Dębica)

31 lipca – Korona Kielce (Rzeszów)

5 sierpnia – Odra Opole (Stróże)

7 sierpnia – Cracovia (Rzeszów)

Sztab trenerski Stali Rzeszów U-17:

Łukasz Cabaj (pierwszy trener), Karol Wójcik (asystent trenera), Maciej Seroka (asystent trenera), Adrian Ślęzak (analityk)

Najnowsze aktualności