WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Stal Rzeszów U-16 najlepsza w Austrii!

wtorek, 15/08/2023

Drużyna Stali Rzeszów U-16 wygrała międzynarodowy turniej, który odbywał się w okolicach austriackiego Grazu. Biało-niebiescy nie stracili przy tym żadnej bramki!

Stal Rzeszów U-16 z bardzo dobrym skutkiem rywalizowała w tym mocno obsadzonym turnieju. Stalowcy w fazie grupowej dwa mecze wygrali, a dwa zremisowali i z pierwszego miejsca awansowali do półfinału. W nim biało-niebiescy mierzyli się z Lokomotivą Zagrzeb i okazali się lepsi w rzutach karnych.

W meczu o końcowy triumf rywalem naszej drużyny był Rapid Wiedeń, wicemistrz Austrii. I w tym przypadku do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, które ponownie lepiej egzekwowali rzeszowianie i mogli zacząć fetować.

Stal Rzeszów zgarnęła więc główny puchar, a dodatkowo MVP turnieju wybrany został Daniel Węgrzyn.

WYNIKI

Faza grupowa:

Stal Rzeszów – Udinese Calcio 1-0

Stal Rzeszów – Rapid Wiedeń 0-0

Stal Rzeszów – WAC 0-0

Stal Rzeszów – NK Domzale 2-0

Półfinał:

Stal Rzeszów – Lokomotiva Zagrzeb 0-0, k. 3-1

Finał:

Stal Rzeszów – Rapid Wiedeń 0-0, k. 3-2

Skład Stali Rzeszów: Olaf Nowak, Jakub Okas – Daniel Zieja, Filip Sonntag, Kacper Cecuła, Szymon Błędowski, Borys Patrzyk, Daniel Jurkiewicz – Wojciech Brzęk, Mateusz Leniart, Franciszek Słowik, Daniel Węgrzyn, Igor Polak, Antoni Kobosz, Hubert Leniart, Jakub Kucharski, Paweł Cielewicz – Antoni Tarkowski, Kyrylo Tokar.

fot. Ligist Turnier

Najnowsze aktualności