WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Stal Rzeszów U-14 z 4. miejscem w bardzo mocno obsadzonym turnieju Bayreuth Cup!

czwartek, 23/05/2024

Od 18 do 19 maja Stal Rzeszów U-14 rywalizowała w Niemczech w bardzo silnie obsadzonym turnieju Bayreuth Cup U-14! Stalowcy zajęli w nim wysokie 4. miejsce, rywalizując z akademiami m.in. Bayernu Monachium, Aston Villi, 1. FC Unionu Berlin czy Viktorii Pilzno!

Celem wyjazdu na turniej była weryfikacja poziomu naszej drużyny na tle zespołów reprezentujących duże, zachodnie akademie. Zimowy wyjazd do Czech pokazał, że zespoły Akademii Stali potrafią rywalizować z każdym przeciwnikiem, a zakończony niedawno turniej w Niemczech tylko to potwierdził; choć oczywiście nie wszystko w grze zespołu układało się po myśli sztabu szkoleniowego.

Pierwszy dzień turnieju przebiegł pod znakiem rywalizacji naszego zespołu z faworytami turnieju – Bayernem Mochanium, Aston Villą i Herthą Berlin. – Niestety wszystkie mecze zakończyliśmy nieznacznymi porażkami, ale były to dla świetne sprawdziany, które udzieliły nam wiele odpowiedzi na pytania dotyczące naszego zespołu. Pokazaliśmy, że mamy umiejętności i charakter, aby z takimi rywalami grać jak równy z równym i w każdym z tych meczów przy odrobinie szczęścia mogliśmy osiągnąć korzystne rezultatymówi Rufin Wójtowicz, trener Stali Rzeszów U-14.

Podczas drugiego dnia turnieju, nasz zespół miał okazję sprawdzić swoje umiejętności na tle pozostałych zespołów – SonderjyskE, Ballerup Skovlunde, Victorii Pilzno i Unionu Berlin. – Przez większość część tych spotkań przeważaliśmy i potrafiliśmy to udokumentować kilkoma golami, choć oczywiście nie były to mecze jednostronne. Na pochwałę zasługuje fakt, że mimo bardzo wielu rozegranych minut byliśmy w stanie utrzymać odpowiednią intensywność gry przez cały turniej. Bardzo dobrze to świadczy o codziennej pracy jaką wykonują nasi zawodnicydodał Wójtowicz.

Cały turniej nasz zespół zakończył na bardzo wysokim 4. miejscu, ustępując tylko Bayernowi Monachium, Hercie Berlin i Aston Villi. – „Myślę, że patrząc na końcowe rozstrzygnięcia, to znaleźliśmy się w na miejscu, które realnie odpowiadało naszemu aktualnemu poziomowi. Wiele pracy przed nami, aby dorównać takim Akademiom jak Bayern czy Aston Villa, ale pokazaliśmy, że przy odpowiednim nastawieniu i zaangażowaniu możemy rywalizować z każdym” – podsumował trener Rufin Wójtowicz.

TABELA

WYNIKI

Dzień 1:
Stal Rzeszów – Bayern Monachium 0:1
Stal Rzeszów – Western Sydney Wander 1:1 (Kupiec)
Stal Rzeszów – Aston Villa 0:1
Stal Rzeszów – SpVgg Bayreuth 4:0 (Boratyn x2, Sałasiński, Kostek)
Stal Rzeszów – Hertha Berlin 1:2 (Żebrakowski)

Dzień 2:
Stal Rzeszów – SonderjyskE 0:0
Stal Rzeszów – Ballerup Skovlunde 2:0 (Kupiec, samobój)
Stal Rzeszów – Victoria Pilzno 3:2 (Boratyn, Szarek x2)
Stal Rzeszów – Union Berlin 3:0 (Siekaniec, Szczygieł, Mendryk)

Kadra: Łoboda, Bydler – Siekaniec, Ciepielewski, Mazur, Szarek, Szczygieł, Rygiel, Bonat, Mendryk, Olejarz, Własinowicz, Sałasiński, Kazak, Kostek, Boratyn, Kupiec, Marciniak, Żebrakowski, Klepacki.

Najnowsze aktualności