FILMY

Sporty dodatkowe: taniec towarzyski

piątek, 23/10/2020

Sporty dodatkowe stanowią bardzo ważny element w metodologii szkolenia Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów. Każdy z nich rozwija inne umiejętności przydatne młodemu zawodnikowi na boisku oraz pomaga unikać obciążeń, przez co zmniejsza ryzyko ewentualnej kontuzji. Jednym z tych sportów jest sportowy taniec towarzyski.

Zajęcia ze sportowego tańca towarzyskiego rozwijają koordynację młodego piłkarza. Dzięki regularnym treningom, adepci Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów wypracowują wiele okołopiłkarskich wzorców ruchowych.

Bardzo dużo dzieci bierze udział w tych zajęciach. Uczymy tańców latynoamerykańskich standardowych. Największy nacisk kładziemy na koordynację ruchową, co wiąże się zarówno z elementami czaczy, samby i jive. Myślę, że projekt związany ze sportami dodatkowymi jest czymś, co bardzo dobrze uzupełnia trening piłkarski – taniec poprawia timing, wspólne działanie i koordynacjęmówi Grzegorz Kamiński, instruktor tańca towarzyskiego w Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów, od ponad 26 lat uczący w swoim Tanecznym Klubie Sportowym „Gasiek”.

Co więcej, treningi ze sportów dodatkowych nie tylko rozwijają umiejętności potrzebne na piłkarskim boisku, ale także pokazują, że inne dyscypliny sportu również mogą być interesujące. Dzięki temu młody zawodnik nie zamyka się wyłącznie na jedną z profesji.

Piłkarze są bardzo dobrym materiałem na treningi taneczne. Są świadomi, że jest im to potrzebne, czują z tego zabawę, lubią muzykę, lubią się ruszać i są przy tym bardzo wytrzymali kondycyjnie, fizyczniezakończył Kamiński.

Najnowsze aktualności