U11 - Turniej 04.09.2021, fot. K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Ruszają eliminacje do Stal Rzeszów Steel Cup!

czwartek, 07/10/2021

W przyszły weekend października 32 zespoły z całego kraju zjadą się do Barcic koło Nowego Sącza, aby wziąć udział w turnieju „W sporcie siła” pod patronatem Prezesa OZPN w Nowym Sączu Pana Pawła Cieślickiego, z którego dwa najlepsze zespoły wywalczą przepustkę do turnieju Stal Rzeszów Steel Cup w Zakopanem.

U11 - Turniej 04.09.2021, fot. K.Krupa

Drużyn w eliminacjach jest bardzo dużo, ale „przepustki” na turniej Stal Rzeszów Steel Cup tylko dwie. Już w najbliższy weekend 9-10 października rozpocznie się turniej „W sporcie siła”, w którym wezmą udział 32 drużyny z całej Polski, które zostały podzielone na cztery grupy. W sobotę każda drużyna rozegra w swojej grupie aż 7 spotkań po 18 minut, natomiast następnego dnia trzy najlepsze zespoły z każdej grupy zagrają w „Lidze Mistrzów”, w której powalczą o dwa miejsca w przyszłorocznym turnieju Stal Rzeszów Steel Cup w Zakopanem. W tym roku w turnieju biorą udział zawodnicy z rocznika 2013.

– „W sporcie siła” jest jednym z turniejów eliminacyjnych do przyszłorocznego Stal Rzeszów Steel Cup. Poza tym planujemy jeszcze dwa turnieje eliminacyjne na wiosnę – na Litwie oraz na Mazurach, a zatem w trzech turniejach eliminacyjnych weźmie udział blisko 100 drużyn, które powalczą o 4 miejsca w Stal Rzeszów Steel Cup – mówi Tomasz Popiela, prezes fundacji „Ja też mam marzenia”.

Drużyny, które wezmą udział w przyszłorocznym Stal Rzeszów Steel Cup to m.in. Atletico Madryt, FC Porto, Stoke City, Banik Ostrawa, Bayer Leverkusen, Girona FC, AS Trencin, MTK Budapest, SK Rapid Wiedeń, Lokomotiv Kyiv, NK Lokomotiva Zagrzeb, Hammarby IF czy Kajrat Ałmaty dla którego będzie to pierwszy turniej piłkarski w Europie. Poza tym będzie to również kilka drużyn z polskiej Ekstraklasy oraz zespoły, które biorą udział w eliminacjach. – Planujemy, że w przyszłym roku w Stal Rzeszów Steel Cup wezmą udział 32 drużyny, ale jeśli uda nam się wszystko dopiąć i zorganizować logistycznie, to być może do Zakopanego przyjedzie 36 zespołów – dodaje Popiela.

W turnieju eliminacyjnym „W sporcie siła” weźmie także udział Stal Rzeszów, która jako gospodarz zagra tam gościnnie. – Stal Rzeszów bierze udział w turnieju gościnnie z tego względu, że w tym roczniku jest bardzo dużo dzieciaków, dlatego trenerzy chcieli, aby ich zawodnicy zmierzyli się w tym turnieju – zaznacza Popiela.

Najnowsze aktualności