Ramil Mustafaev przedłużył umowę ze Stalą Rzeszów

wtorek, 13/07/2021

Ramil Mustafaev podpisał ze Stalą Rzeszów nową – trzyletnią umowę. Zawodnik rozpoczynał swoją przygodę z Akademią Piłkarską Stali Rzeszów, trafiając do niej z juniorskich drużyn Talentu Warszawa. – Uważam, że przyjście do Stali było bardzo dobrą decyzją. To tutaj jeszcze bardziej rozwinąłem się piłkarsko. Szybko awansowałem z rocznika U-19 do rezerw i ostatecznie aż do pierwszej drużyny Stali mówił w rozmowie z mediami klubowymi Ramil.

Ramil to zawodnik z rocznika 2003, który trafił do Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów w sezonie 2019/20 z juniorskich zespołów Talentu Warszawa. Wcześniej występował w drużynie GKP Targówek. Swoją przygodę w Klubie zaczynał od występów w zespole rezerw Stali Rzeszów. Dzięki ciągłemu podnoszeniu poprzeczki i zwiększaniu swoich umiejętności indywidualnych został włączony przez trenera Marcina Wołowca do kadry pierwszego zespołu i zgłoszony do rozgrywek eWinner II ligi. Następnie podpisał ze Stalą roczny kontrakt.

W rozgrywkach eWinner II ligi Ramil zadebiutował 17 października ubiegłego roku w meczu ze Śląskiem II Wrocław. Dostał wówczas od trenera Wołowca 22 minuty na boisku, wchodząc w 69. minucie. – Wchodząc na boisko nie czułem presji. Chciałem zaprezentować się z jak najlepszej strony. Myślę, że częściowo się to udało powiedział o swoim debiucie w seniorskim zespole Stali. Kolejne szansy na grę w II lidze dostawał z czasem, aż w tym sezonie w meczu ze Zniczem Pruszków strzelił swoją debiutancką bramkę w 84. minucie, która dała drużynie Stali Rzeszów zwycięstwo. – Pierwsza bramka w seniorskiej piłce na pewno bardzo mnie cieszy oraz daje dużą satysfakcję. Jest to zwieńczenie mojej ciężkiej pracy na treningach, ale to nie koniec – będę dalej pracował na kolejne bramki mówił o swojej debiutanckiej bramce w barwach Stali Rzeszów. Jak powiedział, tak też zrobił. Kolejna bramka przyszła w meczu 28. kolejki eWinner II ligi w meczu ze Śląskiem II Wrocław. Ramil strzelił wówczas w 71. minucie bramkę na 2-2, a mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Stali 4-3. Dotychczas łącznie 17-latek zanotował na swoim koncie 255 minut w seniorskim zespole.

Po debiucie w II lidze jest już Ramil Mustafaev, czy wcześniej Kuba Lorek (aktualnie wypożyczony do Wólczanki Wólki Pełkińskiej – przyp. red.). Myślę, że można ich już postrzegać, jako pełnoprawnych zawodników pierwszego zespołu. To oni przetarli szlak dla reszty – powiedział Maciej Tokarczyk, który współpracuje z Ramilem w Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów w rozmowie z mediami klubowymi.

Poza występami i treningami w pierwszym zespole Stali Rzeszów, Ramil miał także swój udział w awansie Stali Rzeszów U-19 do Centralnej Ligi Juniorów U-18, gdzie regularnie występował pod okiem trenera Macieja Tokarczyka.

Teraz Ramil związał się nowym, dłuższym kontraktem ze Stalą Rzeszów. Przedłużenie kontraktu z Ramilem to prosta decyzja, ponieważ bardzo rzadko zdarzają się zawodnicy o takim zbiorze umiejętności już w takim wieku. Jesteśmy przekonani, że w Stali pomożemy mu je rozwinąć – powiedział Jarosław Fojut, dyrektor sportowy Stali Rzeszów.

– Jestem bardzo zadowolony z przedłużenia kontraktu ze Stalą Rzeszów. Cieszy mnie to, że zostaję tutaj na dłużej i będę mógł pomóc Stali w walce o awans dodał Ramil.