Rafał Walas: Te doświadczenia nauczyły nas koncentracji oraz determinacji do ostatniej sekundy!

środa, 23/06/2021

Stal Rzeszów po zwycięstwie nad Koroną II Kielce (2:1 – przyp. red.) wygrała ligę makroregionalną U-19 i awansowała do Centralnej Ligi Juniorów U-18. Zaraz po meczu porozmawialiśmy z kapitanem biało-niebieskich o meczu i szalonym sezonie, który za nami.

Rafał, przede wszystkim gratulacje awansu! Jak oceniłbyś to spotkanie?

Rafał Walas (kapitan drużyny, która awansowała dziś do CLJ U18): Mecz rozpoczęliśmy dosyć nerwowo, mieliśmy problemy ze stworzeniem sobie klarownych sytuacji. W szatni drużyna zareagowała, motywując i koncentrując się na naszym zadaniu. Na drugą połowę wyszliśmy z wiarą i piłkarską złością, która pomogła nam osiągnąć upragnione 3 punkty.

Za Wami szalony sezon. Jakbyś go ocenił?

Tak, ten sezon był szalony, bo zaczęliśmy od porażki aż 5:1, jednak drużyna, która tworzyła się z każdym kolejnym meczem, udowadniała że stać nas na sukces. Niesamowite jest to, jak odwracaliśmy przebiegi spotkań, na 15 minut przed końcowym gwizdkiem w Krakowie przegrywaliśmy z Garbarnią 2:0, naszą determinacją potrafiliśmy wygrywać. Podobnie było w meczu z Motorem Lublin, Górnikiem Leczna oraz dzisiaj z Koroną Kielce – stworzyliśmy mocny zespół pod względem umiejętności piłkarskich, ale również pod względem mentalnym.

Co przesądziło o tym, że byliśmy w stanie się obudować po trudnym starcie i jakie momenty z tego sezonu zapadną Ci w pamięci?

W pamięć zapadną te mecze, w których właśnie odradzalismy się, jako drużyna i wyrywaliśmy punkty z Garbarnią, Górnikiem Łęczna, Motorem Lublin oraz z Koroną Kielce. Uważam, że te doświadczenia nauczyły nas koncentracji oraz determinacji do ostatniej sekundy!