WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Poznaliśmy pierwszych uczestników przyszłorocznej edycji Stal Rzeszów Steel Cup!

czwartek, 14/10/2021

Pierwszy turniej eliminacyjny do przyszłorocznego turnieju Stal Rzeszów Steel Cup w Zakopanem dobiegł końca. W turnieju wzięły udział 32 zespoły z całej Polski, a awans do Stal Rzeszów Steel Cup wywalczyły dwa zespoły – Beniaminek Krosno oraz Parasol Wrocław. Dobrze zaprezentowała się również Stal Rzeszów, która gościnnie wystąpiła w turnieju eliminacyjnym.

fot. Sebastian Stanek

Do Barcic koło Nowego Sącza w dniach 9-10 października 2021 roku przyjechali zawodnicy z rocznika 2013, którzy przez dwa dni rywalizowali w turnieju „W sporcie siła” pod patronatem Prezesa OZPN w Nowym Sączu Pana Pawła Cieślickiego, z którego dwie drużyny mogły wywalczyć przepustki do przyszłorocznego turnieju Stal Rzeszów Steel Cup.

Po pierwszym dniu turnieju z każdej z czterech grup wyszły po trzy najlepsze zespoły, które trafiły do tzw. „Ligi Mistrzów”, skąd walczyły o pierwsze miejsca w turnieju. Wśród tych drużyn znalazła się również Stal Rzeszów, która dobrze zaprezentowała się w pierwszym dniu, ale ostatecznie w turnieju zajęła 11. miejsce. – Za nami dużo grania i cennych doświadczeń. W każdym meczu młodzi zawodnicy pokazali swoje umiejętności piłkarskie i charakter. Momentami długo utrzymywaliśmy się przy piłce, tworząc sytuacje pod bramką przeciwnika, ale są też elementy, nad którymi musimy jeszcze więcej pracować na treningach. Jestem bardzo zadowolony z gry moich zawodników, tym bardziej że graliśmy w systemie 6+1 – mówił po turnieju Bartosz Złamaniec, trener Stali Rzeszów U-9. Pozostałe drużyny, które nie zakwalifikowały się do „Ligi Mistrzów” mogły wciąż walczyć o dobre miejsce w turnieju, będąc w grupie „Ligi Europy”.

fot. Sebastian Stanek

Ostatecznie do „Ligi Mistrzów” trafiło 12 drużyn: AP Rzeszów, KS Dunajec, Stal Rzeszów, APMT Limanowa, FA Nisko, Star Starachowice, Parasol Wrocław, Lech Poznań Football Academy Nowa Dęba, AP Wiki Sanok, Beniaminek Krosno, Okocimski Brzesko oraz Be a Star Wilczki. Do „Ligi Europy” trafiły pozostałe zespoły. Finał turnieju rozegrał się między Beniaminkiem Krosno i Parasolem Wrocław, a samo spotkanie przyniosło wiele emocji, mimo że w podstawowym czasie gry było 0-0. Obie drużyny miały już zapewniony awans do Stal Rzeszów Steel Cup, jednak w serii jedenastek walczyły do samego końca. Trzecie miejsce zajęła drużyna Be a Star Wilczki.

Na sam koniec turnieju wyłoniono także Drużynę Marzeń, czyli wyróżniających się zawodników podczas turnieju. Byli nimi: Michał Kwaśniak (Wilczki), Olaf Kamiński (Beniaminek Profbud Krosno), Igor Pasierbski (Beniaminek Profbud Krosno), Patryk Kochanek (Dunajec Nowy Sącz), Olek Kielar (MKS Parasol Wrocław), Wojtek Wasłowicz (Akademia Piłkarska WIKI Sanok), Franek Ziemiński (Akademia Piłkarska Rzeszów)

Grono drużyn, które w czerwcu 2022 roku wezmą udział w turnieju Stal Rzeszów Steel Cup w Zakopanem powoli się zawęża. Na ten moment są to drużyny Atletico Madryt, Girona FC, FC Porto, Bayer Leverkusen, Stoke City, Banik Ostrawa, AS Trencin, MTK Budapest, SK Rapid Wien, Lokomotiv Kijów, NK Lokomotiv Zagrzeb, Kajrat Ałmaty, Hammarby IF, Beniaminek Krosno, Stal Rzeszów, Parasol Wrocław, Pogoń Szczecin. Przed nami jeszcze dwa turnieje eliminacyjne – na Litwie oraz na Mazurach, z których zostaną wyłonione kolejne drużyny, a do turnieju dołączą jeszcze zespoły z ekstraklasowych akademii. – Turnieje eliminacyjne są organizowane dlatego, gdyż jest tak duże zainteresowanie turniejem „Stal Rzeszów Steel Cup”, że chcemy dać szansę wszystkim zespołom, aby powalczyły i żeby awans uzyskały najlepsze zespoły oraz żeby poziom samych eliminacji był wysoki – mówi Tomasz Popiela, prezes fundacji „Ja też mam marzenia” i organizator turnieju.

Najnowsze aktualności