FILMY

Powrót do treningów grupowych Stali Rzeszów U-15

sobota, 01/05/2021

Nasza kamera odwiedziła trening rocznika 2006, gdzie trener Michał Kordas opowiedział o tym, jak wygląda powrót zawodników Stali Rzeszów do treningów grupowych po kolejnym lockdownie, a także wskazał, jakie cele i założenia przyświecają jego drużynie w tym sezonie.

Kolejna dłuższa przerwa zaburza płynność, więc zawsze jest coś, co musimy nadrobić w procesie treningowym, ale nauczeni doświadczeniem po pierwszym lockdownie zawodnicy indywidualnie wykonali postęp. Teraz wracamy do rytmu pracy w zespołach albo w grupach, tak jak dzisiaj wtorkowy trening według planu w mniejszych grupach i widzimy już kolejne postępy – mówi Michał Kordas, trener Stali Rzeszów U-15.

Głównym celem na tę rundę dla zespołu rocznika 2006 jest rozwój indywidualny zawodników i przesuwanie ich do roczników starszych tam, gdzie mają lepsze środowisko do rozwoju. Już osiągnęliśmy powoli pierwsze sukcesy w tym zakresie, dlatego że jeden z zawodników złapał już minuty w lidze centralnej U-17. Kolejnych przygotowujemy do tego, żeby byli gotowi grać w starszych rocznikach i to jest właśnie tym celem – dodał.

Nasz ostatni mecz ligowy był zarazem pierwszym w tej rundzie. Wysoka wygrana 9-1 z zespołem Orlika Przemyśl. Po tak długiej przerwie zespół był głodny gry, głodny meczów o punkty i zareagował bardzo dobrze. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie. Po takim meczu i takim wyniku jesteśmy jeszcze bardziej napędzeni do kolejnych działań – zakończył Kordas.