WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Poczwórny sprawdzian z Górnikiem Łęczna i Stalą Mielec

niedziela, 10/01/2021

W niedzielę 10. stycznia 2021 r. na boisku bocznym przy ul. Hetmańskiej trzy drużyny Akademii Stali mierzyły się ze swoimi równieśnikami z Górnika Łęczna, a U-13 zagrało ze Stalą Mielec. Drużyny trenerów Husa (2007) Seroki (2008), Tomkiewicza (2009) i Gromali (2012) rozegrały cenne mecze kontrolne i dobrymi wynikami zwieńczyły pierwszy tydzień treningów w nowym 2021 roku.

Większą część niedzieli na naszych obiektach spędzili również zawodnicy Akademii Górnika Łęczna. Równolegle w 3 lokalizacjach rywalizowali ze sobą zawodnicy z drużyn U13, U12 oraz U9. Bardzo dobre relacje pomiędzy naszymi akademiami skutkowały już trzecią rewizytą i meczami kontrolnymi, które mogły rozegrać kolejne nasze zespoły. Z Arturem Gadzickim (przyp. Trener Koordynator Akademii Górnika Łęczna) jesteśmy w ciągłym kontakcie wymieniając się wiedzą i doświadczeniem związanym ze szkoleniem najmłodszych adeptów piłki nożnej. W najbliższym czasie planujemy kolejne gry kontrolne kolejno w drużynach U17 oraz U11 umożliwiając naszym zawodnikom rywalizację na bardzo wysokim poziomiepowiedział Krzysztof Hus, trener i koordynator młodszych kategorii wiekowych w Akademii Stali Rzeszów.

U-14: Udany sprawdzian z imienniczką z Mielca

Trener Krzysztof Hus: Na sparing do Rzeszowa w niedzielne południe zawitała drużyna Stali Mielec, która zakończyła rundę jesienną na pierwszym miejscu w swoim roczniku w województwie. Młodzi Stalowcy mieli dobrą okazję do rewanżu za jesienną porażkę 0-1 w Mielcu. Nasi chłopcy dobrze weszli w mecz, strzelając bramkę już w 10 sekundzie spotkania po składnej akcji. W grze naszych zawodników widać było efekt przerwy od treningów, rzucał się w oczy niższy poziom panowania nad piłką oraz problemy z utrzymaniem wysokiego tempa przez większy czas gry. Od jutra rozpoczynamy obóz dochodzeniowy testami motorycznymi, stąd też dziś było dużo rotacji w składzie, aby każdy zawodnik spędził podobną liczbę minut na boisku.


Stal Rzeszów vs PGE Stal Mielec 6 : 0
(3 x 30 min)

Bramki dla Stali:
Gołda, Dworak, Mazur, Urbaniak, Kasza, Hatalski

U-13: Wyraźnie lepsi od rówieśników w sparingu, ale również świadomi ogromu pracy, jaka przed nami

Trener Maciej Seroka: Po świątecznej przerwie spotkaliśmy się nietypowo bo od razu na sparingu. Z marszu rozpoczęliśmy granie po 11. Przez większą część spotkania dominowaliśmy, ale oczywiście mamy przed sobą ogrom pracy do wynokania. Przed nami obóz dochodzeniowy i wiele gier kontrolnych i już się nie możemy doczekać, by wrócić do trenowania i sprawdzania w meczach jakie robimy postępy.

U-12: Pożyteczny sparing z Górnikami na plus dla Stali

Trener Paweł Tomkiewicz: Bardzo pożyteczny sparing dla całego rocznika, uważam, że każdy coś wyciągnął pozytywnego dla siebie z tego spotkania, dla nas to dobre doświadczenie, bo ekipa z Łęcznej prezentowała się bardzo dobrze. Cieszy fakt, że poszczególni zawodnicy radzą sobie dobrze nie tylko na swoich nominalnych pozycjach. Kilku z nich musi dalej pracować nad podstawowymi zachowaniami na danej pozycji. Od jutra zaczynamy przygotowania do sezonu. Dziękujemy drużynie z Łęcznej za bardzo pożyteczny sparing.

Stal Rzeszów 5:4 Górnik Łęczna

Bramki dla Stali:

1:0 Jaworski
2:1 Matwijiw
3:1 Kulig (asysta Kazak)
4:1 Sieczkowski
5:3 Słysz

U-9: Najmłodsi też zadowoleni z niedzielnej gry

Trener Radosław Gromala: Dziś mierzyliśmy sie rówieśnikami z Górnika Łęczna. Sparing był zakończeniem obozu dochodzeniowego rocznika 2012. Bardzo dobre 90 minut na wysokiej intensywności, gdzie widać było pomysł na grę z jednej i drugiej strony. Mamy nadzieję, że częściej będziemy mogli rywalizować z takimi drużynami, które chcą grać w piłkę. Duże słowa pochwały dla naszych zawodników za zaangażowanie oraz realizowane założenia, które poznawaliśmy i trenowaliśmy na obozie.

Najnowsze aktualności