WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Pierwszy turniej sekcji kobiecej w historii Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów

poniedziałek, 14/03/2022

W niedzielę 13 marca 2022 roku drużyna Stali Rzeszów złożona z dziewczynek wzięła udział w pierwszym – historycznym dla Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów turnieju. Po raz pierwszy drużyna damska, reprezentując Stal Rzeszów, wzięła udział w turnieju międzydrużynowym z sekcjami kobiecymi innych klubów. Drużyna Stali Rzeszów rywalizowała w turnieju w Stalowej Woli z zespołem Aquila Stal Stalowa Wola, Olimpią Pysznica, LKS Zbydniów oraz Resovią Rzeszów i zajęła ostatecznie II miejsce.

– Zawodniczki pokazały się z bardzo dobrej strony. Strzeliły dużo bramek, wygrywały pojedynki jeden na jeden i miały dużą radość z gry. Turniej jest dla nas zupełnie nowym doświadczeniem, ponieważ dla większości dziewczyn były to pierwsze zawody. Początkowo było widać, że miałyśmy problem z zaaklimatyzowaniem się do nowego środowiska, nowych przeciwników – innych niż na treningu – ale z meczu na mecz dochodziła odwaga, pewność siebie oraz coraz większa chęć odbioru piłki i strzelenia dużej ilości bramek. Konsekwentnie realizowałyśmy założenia, na które od początku wspólnej pracy zwracamy uwagę – powiedziała Daria Krzemińska, trenerka sekcji kobiet w Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów.

Skład Stali Rzeszów: Maja Burzyńska, Pola Drob, Lena Gdakowicz, Patrycja Gruszczyńska, Emilia Kędzierska, Kornelia Kruczek, Nikola Krupa, Lena Kulig, Emilia Lelek, Maja Owska, Katarzyna Pukała, Nadia Rozwód

Najnowsze aktualności