U18 - pierwszy trening 2021-07-19, fot. K.Krupa

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Pierwszy trening zespołu U-18

wtorek, 20/07/2021

Poniedziałkowym treningiem o godzinie 9:30 drużyna trenera Macieja Tokarczyka rozpoczęła przygotowania do nadchodzącego sezonu 2021/2022. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 24 zawodników.

Drużyna Stali Rzeszów U-18 rozpoczęła przygotowania do nadchodzącego sezonu Centralnej Ligi Juniorów. Zespół na boisko wrócił po 3-tygodniowej przerwie od treningów. Myślę, że zawodnicy odpowiednio wykorzystali tę przerwę, by naładować baterie i po niej wrócić do treningów w nowym sezonie. Pandemia też trochę namieszała i funkcjonowaliśmy w innej rzeczywistości. Do końca biliśmy się o awans w lidze i ona mocno nas pochłonęła powiedział Maciej Tokarczyk, trener Stali Rzeszów U-18.

Pierwszy trening przybrał luźniejszą formę, a trenerzy starali się obserwować zawodników pod wieloma aspektami. Drużynę czekają jeszcze testy motoryczne czy posturalne dla zawodników. Na pierwszym treningu pojawiło się 24 zawodników, a wśród nich byli zawodnicy testowani. Trener Maciej Tokarczyk podkreśla także, że kształt drużyny wciąż się tworzy.

– Pierwszy trening był treningiem wprowadzającym, gdzie tak naprawdę obserwowaliśmy zawodników pod kątem ich predyspozycji, potencjału czy zdolności piłkarskich, gdyż mamy nowych zawodników. My poznajemy ich, a oni poznają nas. Zbieramy informacje i dopiero wówczas, gdy je zbierzemy, będziemy kształtowali charakter taktyczny drużyny. Mamy już pomysły i pracujemy, by je wdrożyć, ale wciąż jest to proces pod kątem obserwacji zawodników.

dodał Tokarczyk.

Centralna Liga Juniorów wystartuje w połowie sierpnia, lecz wciąż nieznany jest dokładny terminarz. Drużyna Stali Rzeszów U-18 najbliższy sparing zaplanowała na sobotę 24 lipca i zmierzy się w nim z czwartoligowym Legionem Pilzno. Ponadto na sobotę 31 lipca planowany jest sparing z Resovią Rzeszów i Czarnymi Trześn, a ostatnią grę kontrolną przed CLJ-ką zespół rozegra z Cracovią.

Najnowsze aktualności