Pierwsze zwycięstwo w CLJ stało się faktem!

sobota, 20/03/2021

W sobotę 20. marca 2021 roku Stal Rzeszów U-17 w ramach Centralnej Ligi Juniorów U-17 mierzył się z zespołem Hutnika Kraków.

Po dwóch pierwszych spotkaniach (z Motorem Lublin i Wisłą Kraków – przyp. red.) Stal Rzeszów nie mogła dopisać sobie ani jednego punktu. Trzeci mecz miał więc wyjątkowy ciężar gatunkowy i towarzyszącą temu dodatkową presję, z którą drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Cabaja poradziła sobie znakomicie – tak, jak już nas do tego przyzwyczaiła wygrywając ligę i awansując do CLJ U-17.

Sobotni mecz z Hutnikiem Kraków stał na wysokim poziomie, a rośli i postawni rywale starali się stawiać opór biało-niebieskim. Szybko zdobyta bramka autorstwa Michała Opalskiego dobrze nastawiła drużynę. Kolejne trafienie tego samego zawodnika dało nam jeszcze więcej pewności w rozegraniu. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Po przerwie bramkę na 3:0 zdobył Sumara i wydawało się, że mecz jest już absolutnie pod naszą kontrolą. Moment rozprężenia wykorzystali jednak goście zdobywając dwa trafienia w końcówce spotkania. Nasze akcje ofensywne nie przynosiły rezultatu, choć w każdej z nich czuć było zapach kolejnej bramki. Nerwowa końcówka nie trwała jednak długo, choć ostatnie 7 minut spotkania mogły się wydawać wiecznością. Sędzia główny zagwizdał po raz ostatni i Stalowcy mogli unieść ręce w geście tryumfu – zresztą w pełni zasłużenie.

Trener Łukasz Cabaj: Cieszą pierwsze punkty w CLJ, dodatkowo zdobyte po dobrej grze. Mądrze graliśmy w pierwszej połowie i spokojnie w początkowym okresie drugiej, za co drużynie należą się słowa pochwały. Miejmy nadzieję, że za tydzień potwierdzimy naszą dyspozycję. Nasi zawodnicy muszą wyciągnąć wnioski z ostatnich 15 minut, tak żeby uniknąć horrorów w przyszłości.

Stal Rzeszów vs Hutnik Kraków 3:2 (2:0)