WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Patryk Mazur po zgrupowaniu reprezentacji Polski U-15

sobota, 11/12/2021

Reprezentacja Polski do lat 15. w ostatnich dwóch tygodniach brała udział w turnieju Football Federations Cup, w którym zagrała z Hiszpanią, Meksykiem oraz Irlandią. Wśród powołanych zawodników znalazł się Patryk Mazur – zawodnik Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów.

fot. RFEF

Zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 15. rozpoczęło się 29 listopada 2021 roku w hiszpańskim Alicante. Nie było to jednak pierwsze zgrupowanie reprezentacyjne dla Patryka Mazura – zawodnika Stali Rzeszów U-15. Młody kadrowicz był już wcześniej powoływany na zgrupowanie Talent Pro w Opalenicy, towarzyski dwumecz z Irlandią oraz na zgrupowanie konsultacyjne. Teraz znalazł się w gronie 22 powołanych zawodników.

Patryk Mazur rozegrał w sumie dwa mecze podczas całego zgrupowania – z Hiszpanią oraz Meksykiem. W trzecim spotkaniu z Irlandią nie znalazł się na ławce rezerwowych ze względu na uraz kostki, którego doznał w spotkaniu z Meksykiem. – Na razie nie wiem, jak poważny jest to uraz. W poniedziałek mam rezonans i dopiero wszystko się okaże – mówi Patryk Mazur. Reprezentacja rozegrała dwa spotkania w wymiarze 80. minut (z Hiszpanią oraz Irlandią), a z Meksykiem młodzi reprezentanci rozegrali 90. minut. Patryk rozegrał łącznie 73. minuty (28′ z Hiszpanią, 45′ z Meksykiem).

fot. RFEF

„Próbuję pomagać w ofensywie i defensywie. Staram się grać cały czas do przodu i zdobywam tym samym nowe doświadczenia w kadrze. Myślę, że moja gra w reprezentacji, jeżeli chodzi o grę do przodu i z tyłu jest zbalansowana”

Patryk Mazur

Podopieczni trenera Rafała Lasockiego w trzech meczach zaliczyli jedno zwycięstwo z Irlandią (5-1) i dwie porażki – z Hiszpanią (0-1) i Meksykiem (1-4). Ostatecznie reprezentacja Polski zakończyła turniej na trzeciej pozycji w tabeli z dorobkiem 4 punktów. Wyżej znalazła się Hiszpania (9 punktów) oraz Meksyk (4 punkty). Tabelę z dorobkiem jednego punktu zamknęła Irlandia. Skróty wszystkich spotkań reprezentacji można znaleźć na kanale YouTube – Łączy Nas Piłka TV.

„Hiszpania definitywnie była najlepsza i nie mam żadnego argumentu, żeby to podważyć. Technicznie oraz taktycznie są na topie. Meksyk oraz Irlandia są reprezentacjami, które jeżeli mają sytuacje i nieco szczęścia, to im się powodzi. My akurat z Meksykiem nie mieliśmy tego szczęścia, choć mieliśmy wiele sytuacji, aby strzelić. Kiedy na pierwszym zgrupowaniu graliśmy z Irlandią, to byliśmy nieco zaskoczeni ich kulturą gry, a na tym turnieju już nie wyglądało to u nich tak dobrze”

Patryk Mazur

Według informacji przekazanych nam przez jednego z obserwatorów wszystkich trzech spotkań reprezentacji Polski, Patryk Mazur był wyróżniającym się zawodnikiem w obu spotkaniach. Zawodnik Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów na co dzień występuje w zespole Stali Rzeszów U-15, która w tej rundzie wywalczyła mistrzostwo makroregionu, ale grał także dla drużyny U-17, która również występowała w CLJ-ce.

Najnowsze aktualności